Sobota, 24. júl, 2021 | Meniny má VladimírKrížovkyKrížovky

Spanilá jazda basketbalistov Prievidze pokračuje

V štrnástom kole basketbalovej Eurovia SBL cestovali Prievidžania do hlavného mesta, kde nastúpili proti domácej Karlovke.

Na snímke Igor Marić.Na snímke Igor Marić. (Zdroj: archív - Ivan Mriška)

PRIEVIDZA. Zverenci trénera Čurovića v Bratislave potvrdili úlohu favorita a tešili sa z víťazstva o tridsať bodov 95:65.

EUROVIA SBL

14. kolo:

VŠEMvs Karlovka Bratislava – BC Prievidza 65:95 (13:22, 15:26, 21:18, 16:29)

Karlovka: Hoferica 9, Brliť 8, Kožár 8, Bečárik 7, Žilík 5 (Židzik 10, Abrhám 7, Mäsiar 6, Hašan 4, Galád 1, Jurčina 0, Podhorský 0)

Prievidza: Marić 19, Wisseh 18 & 14 asistencií, Jašš 8, Körner 8, Stamenkovič 3 (Batina 18, Rostampour 13, Vojtek 5, Stanojević 3, Hupka 0, Kádaši 0, Pasovský 0)

TH: 15/27 – 13/17, Trojky: 6 – 12, Fauly: 22 – 26

Rozhodovali: Gabara – Ženiš – Margala

Prievidzskí basketbalisti sú momentálne vo skvelej forme, ktorú chceli potvrdiť aj na palubovke bratislavskej Karlovky. Papierové predpoklady sa začali potvrdzovať hneď od úvodných minút, Marek Jašš upravoval na 7:0 pre BC. Prvý kôš domácich dal v minulej sezóne hráč Prievidze Brliť – 2:7, no Baníkov z tempa rozhodne nevyviedol. Tí pokračovali v nastolenom trende a prvú štvrtinu vyhrali 22:13.

Aj v druhej štvrtine mali jasnú prevahu basketbalisti z hornej Nitry, ktorí svoje vedenie postupne zvyšovali. Proti nim stál aj Prievidžan Marek Mäsiar, ktorý zaznamenal v zápase presne šesť bodov. Druhú časť napokon vyhrali favorizovaní hostia 26:15 a do kabín odchádzali vo vedení o dvadsať bodov – 28:48.

Tretia časť hry bola zo všetkých najvyrovnanejšia, Karlovka ju dokonca vyhrala o tri body 21:18. Prievidžania si však bez väčších problémov udržiavali pohodlné vedenie a kráčali za ďalším cenným víťazstvom.

Poslednú štvrtinu otvoril trojkou Abrhám a bolo to len o štrnásť bodov, no potom začali na palubovke jasne dominovať Prievidžania. Najlepší strelec zápasu Marić zvyšoval na 52:76 a o osude stretnutia bolo rozhodnuté. V samom závere ešte zverenci trénera Čurovića zvýšili svoje vedenie na rozdiel tridsiatich bodov a po zápase sa tešili z ďalšieho cenného víťazstva – 65:95.

Milan Černický (tréner Karlovky): „Nemyslím si, že sme mali zlé strely, bolo to skôr agresívnou obranou Prievidze. S tým sme mali značné problémy. Aj keď sme si vypracovali dobré pozície, či už spod koša alebo zvonku, tak sme to jednoducho nedali. Nie je to dobré na psychiku. Keby sme premieňali strely, bola by aj tá naša eufória iná. Musíme viac pracovať na tréningoch a na zápase sa musí nájsť nejaký líder. Ja si môžem myslieť, ktorý by to mal byť. Samozrejme by to mali byť hráči, ktorí majú na konte najviac extraligových minút.“

Lukáš Hoferica (hráč Karlovky): „Gratulujem Prievidzi k dnešnému výkonu. K ničomu nás hostia nepustili a hoci sme mali veľa útočné doskoky, nedokázali sme ich využiť, čo nás veľmi mrzí. Napokon to skončilo o tridsať. Čo nám inak ostáva? Musíme bojovať.“

Miljan Čurovič (tréner Prievidze): „Mali sme síce 21 strát a súper mal veľa útočných doskokov, i tak sme vyhrali o tridsať bodov. To sú čísla, ktoré nejdú spolu do jedného zápasu. Začali sme dobre, polčas sme odohrali ako sme chceli, ale druhý už nie tak celkom. S výsledkom sme spokojní. Karlovka je vždy nepríjemný súper.“

Jaytornah Wisseh (hráč Prievidze): „Hrali sme svoju hru, dobre sme tlačili loptu a darili sa nám brejky. Po prvom polčase mala Karlovka veľa útočných doskokov a to sme museli zastaviť.“

Ostatné zápasy: S. N. Ves – Levice 63:103, Košice – Svit 89:65, Komárno – Nitra (13.12.)