OKRESNÝ FUTBAL (14. kolo): Výsledky, komentáre a aktuálne tabuľky

Prinášame kompletný prehľad z predposledného kola Majstrovstiev oblasti, ktoré prinieslo viaceré zaujímavé momenty.

Lehota pod Vtáčnikom - Nitrianske Sučany.Lehota pod Vtáčnikom - Nitrianske Sučany. (Zdroj: Ľubomír Šesták)

MAJSTROVSTVÁ OBLASTI

14. kolo:

Dolné Vestenice – Sebedražie 2:2 (0:2)

GÓLY: 49., 86. Gramantík – 21. Kolodzej, 44. Habalčík

ROZHODOVAL: Stránsky, 200 divákov

D. VESTENICE: Matejovič – Struhár, Zaťko (74. Krutý), Gramantík, Šrámka, Šagát, Maruniak, Botka (73. Kolenčík), Humaj, Cagáň, Krivosudský

SEBEDRAŽIE: Varhaník – Mokrý, P. Kolodzej, M. Píš, Macháč, Hurtiš, M. Kolodzej (81. Čertík), J. Píš, Habalčík, Špeťko, Búry

V poslednom domácom zápase sa hráči Dolných Vesteníc predstavili proti mužstvu zo Sebedražia. Hneď od úvodu sa hral pekný futbal s množstvom príležitostí. Prvá veľká šanca sa domácim naskytla v 17. min., kedy v šestnástke pätičkou priťukával Botka loptu Gramantíkovi, ale ten strelu poslal len priamo na brankára. Už o necelú minútu pohrozili domáci znova, keď strela Petra Botku skončila na ľavej žrdi. V 25. min. sa krásnou strelou predviedol hosťujúci Kolodzej. Jeho razantná strela z hranice pokutového územia skončila v ľavom vinkli brány Lukáša Matejoviča. Príležitosť na vyrovnanie sa domácim naskytla v 41. minúte. Maruniak prihrávkou do šestnástky vyzval do zakončenia Petra Botku, ktorý tiesnený obrancom trafil znova len žrď brány. Pravidlo nedáš
-dostaneš platilo v Dolných Vesteniciach už druhýkrát, keď v 44. min. navýšil vedenie hostí Habalčík. Jeho technický pokus zapadol presne k pravej tyčke. Prvý polčas sa vydaril hosťujúcim hráčom, no do druhého vstúpili oveľa lepšie domáci, keď sa už v 48. min. presadil Gramantík. Umiestnenou strelou povedľa brankára znížil na 1:2. Zvyšok druhého polčasu sa odohrával najviac medzi šestnástkami. Zaujali hlavne ďaleké pokusy hostí, ktoré buď končili tesne vedľa brány, alebo dali zabrať domácemu brankárovi Matejovičovi. Posledných desať minút prinieslo veľmi zaujímavé momenty. V 86. min. sa druhýkrát v zápase presadil Gramantík a domáci sa snažili ešte zápas otočiť. Blízko k tomu mal striedajúci Krutý. Prihrávku pred bránu mohol zužitkovať na gól, ale s jeho zakončením si poradil hosťujúci brankár Varhaník. Pri poslednom rohovom kope sa k lopte dostal domáci Marek Cagáň, no jeho strela sa znovu odrazila od žrde. Atraktívny zápas sa tak skončil spravodlivou remízou 2:2.

SAMUEL ĎURIŠ

Veľké Bielice – Rudnianska Lehota 3:2 (2:2)

GÓLY: 6. Minárik, 14. Olach, 63. Vaňo – 27. 1. Harag, 43. Šimo

ROZHODOVAL: Ficel, 100 divákov

RUD. LEHOTA: Samardžia – Bláha, Balucha, A. Harag (67. ČK), M. Gaman (21. D. Belanec), Cebák, Pánis (21. Petráš), Cebák, Šimo, M. Belanec (77. ČK), V. Pánis, M. Harag

Veľké Bielice vyhrávali už v 14. min. dvojgólovým rozdielom, keď sa presadili Minárik a Olach. Hostia však do polčasu ešte stihli vyrovnať – 2:2. V druhom polčase šli domáci opäť do vedenia, keď pokutový kop premenil M. Vaňo. Od tohto momentu sa začalo hrať na ihrisku zbytočne nervózne a hlavný rozhodca vylúčil jedného domáceho a dvoch hosťujúcich hráčov.

Lehota pod Vt. – Nitr. Sučany 2:1 (1:0)

GÓLY: 41. Masár, 79. Štefanička – 86. Čertek

ROZHODOVAL: Bebjak, 200 divákov

LEHOTA: Vavro – Zaťko, Mendel (81. Belaň), Benko, Homoľa, Chrenko, Šimko (31. ČK), Štefanička (88. Cipov), Lučan, Benčat, Masár

NITR. SUČANY: Jurenka – Šány, Pánis (72. Matúš Mikláš), Čertek, Bútora, A. Vlnka (46. Mihálik), M. Fodor (65. Adamec), M. Mikláš, Kaňa, L. Vlnka (46. B. Fodor), Halaška

Už v 2. min. mal čistú šancu Masár, no zakončoval iba do náručia Jurenku. O minútu neskôr mal ďalšiu príležitosť Benčat, no gólman hostí bol opäť na mieste. V 7. min. po faule na Masára nepremenil pokutový kop sám faulovaný. Bravúrne ho vychytal Jurenka. V 9. min. išiel sám na bránu Masár, no zakončoval vedľa. V 11. min. pohrozili po prvý raz aj hostia, no z diaľky sa nepresadil M. Fodor. V 14. min. po rohu netrafil prázdnu bránu Zaťko. V 20. min. po faule na Štefaničku kopali domáci druhý pokutový kop. Skóre sa však opäť nemenilo, pretože pokus Lučana zneškodnil Jurenka. V 34. min. po peknej akcii neprekonal Vavra L. Vlnka. V 34. min. zakončoval Chrenko iba nad bránu hostí. V 38. min. po centri Pánisa zakončoval hosťujúci Čertek hlavou nad. V 41. min. po nevinnej akcii a centri Homolu strelil prvý gól zápasu Masár – 1:0. Po zmene strán v 46. min. odpískal rozhodca aj tretí pokutový kop, ktorý Chrenkovi zneškodnil skvelý Jurenka. V 64. min. mali šancu hostia, no tú zastavil domáci Štefanička. V 75. min. vychytal Matúša Mikláša Vavro. V 79. min. skóroval na dvakrát po peknej akcii Štefanička a domáci viedli 2:0. V 86. min. sa dočkali aj hostia, keď po rohovom kope skóroval Čertek. V 90. min. išli sami na brankára Beláň a Cipov, no Jurenka ich vychytal. Mužom zápasu bol hosťujúci brankár Jurenka, ktorý okrem troch pokutových kopov zneškodnil ďalšie čisté gólové šance.

VILIAM ŠKRIBA

Kamenec pod Vt. – Veľký Klíž 2:1 (2:1)

GÓLY: 30., 40. J. Šimo – 42. Belianský

ROZHODOVAL: Fazekaš, 150 divákov

KAMENEC: Jelínek – Ďurta (46. M. Nechala st.), Hudec (90. Lukáč), Stančiak, Višňovský, Gabriel, M. Nechala ml., Sluka, Pisár, Plachý, J. Šimo (76. Remiš)

V Kamenci bolo krásne nedeľné popoludnie, ale na ihrisku sa hral len veľmi priemerný futbal. Hostia sa prezentovali jednoduchou nakopávanou hrou a domáci sa im do veľkej miery prispôsobili, čo sa im mohlo vypomstiť. Gólové šance boli len ojedinelým javom, ale v prospech Kamenca, ktorý si tak po víťazstve 2:1 v poslednom domácom zápase zobral aj tri body. Pochváliť za výkon treba rozhodcov, ktorí svojim korektným rozhodovaním udržali pokoj na ihrisku i v hľadisku.

MILOŠ BARTOLEN

Chynorany – FC Baník HN Prievidza & Handlová B 2:0 (0:0)

GÓLY: 61. Neubauer, 75. Jozefák

ROZHODOVAL: Šugra, 100 divákov

FC BANÍK B: Ondrejovič – Bača, Bublák, Maruška, Karvaš, Smidka, Oškrobaný, Valach, Kopál, Brzáč, Kováčik

Vo vyrovnanom zápase sa šance striedali na oboch stranách. Až po hodine hry sa ujal pokus domáceho Neubauera. Tri body domácim poistil Jozefák v 75. minúte. Domáci boli šťastnejším mužstvom.

Dolné Naštice – Nitrianske Rudno 2:2 (2:1)

GÓLY: 11. Kyselica, 38. Dzurik – 19. Chudý, 73. Bárta

ROZHODOVAL: Kluka, 150 divákov

NITR. RUDNO: Pilát – M. Kohút, Šimka, Škraban, Jakub Kohút (82. M. Kluvanec), Cibulka, Ľ. Harag, Juraj Kohút, Drobec, Bárta (89. R. Kluvanec), Chudý (88. Hronec)

Zápas sprevádzala veľká nervozita, remíza je pre obe mužstvá spravodlivá.

JOZEF BARBORKA

Dežerice – Opatovce nad Nitrou 3:1 (0:0)

GÓLY: 60., 80. Masarovič, 67. Ševčík – 85. Krčík

ROZHODOVAL: Grznár, 146 divákov

OPATOVCE: Gendiar – Marko (66. Kmeť), P. Hulini, Krčík, Lalik, Mečiar, Weiss, Petreje, Benko (81. Šimurka), R. Hulini, Podolec (71. Plagany)

Góly padali až po zmene strán. Domáci mali miernu prevahu, ale dlho sa im nedarilo skórovať. Až v 60. min. po premenenom pokutovom kope sa roztrhlo vrece s gólmi a domáci šli do vedenia 3:0. Hostia v závere už len stanovili výsledok na 3:1.

Skačany – Nitr. Pravno 2:1 (0:0)

GÓLY: 64., 69. Loči – 71. Čampiš

ROZHODOVAL: Adamkovič, 70 divákov

NITR. PRAVNO: Poljak – A. Čičmanec (73. D. Šaray), Baláž, Hancko, Bielik, Valentín, Chupek (67. Hianik), Čampiš, M. Šaray (80. Dekan), Jamrich (46. Haluš), Kaman

Vo vyrovnanom zápase sa z výhry tešili šťastnejší domáci. Všetky tri góly v zápase padli v priebehu siedmich minút.