Sobota, 31. júl, 2021 | Meniny má IgnácKrížovkyKrížovky

Prievidzskí karatisti bodovali v Chorvátsku a Galante

Karatisti z ŠŠK Prievidza predviedli na ďalších dvoch podujatiach skvelé výkony.

Nástup karatistov.Nástup karatistov. (Zdroj: archív - ŠŠK)

PRIEVIDZA. Alexander Lichner a Michal Zaťko sa z Chorvátska vrátili ovenčení medailami. Medzinárodná konkurencia nestačila na Lichnera v kata ani v kumite U12 do 46 kilogramov rovnako ako na Zaťka v kategórii U12 do 34 kilogramov.

Ten istý víkend sa v Galante konalo prvé kolo Slovenského pohára kadetov a juniorov. Na súťaž vycestovalo jedenásť reprezentantov Športovej školy karate Prievidza pri Centre voľného času Spektrum. Vo výprave chýbali Brázdová a Merašická, čo sa odzrkadlilo na konečnej medailovej bilancii.

Šetria si sily

V kata junioriek (U18) nemala premožiteľku Ľudmila Bačíková, keď v prvom kole porazila Somerovú z Hanko kai Senica, v druhom Niznerovú z Rapidu Bratislava a vo finále Mičkovú z Real Trenčín. Brázdová a Merašická pohár vynechali, pretože si šetria sily na reprezentačné sústredenie.

V kadetských kategóriách bola konkurencia veľmi silná. Oboňová vypadla v prvom kole s Vlasákovou (TN), Franková s Čukanovou (BA). Nováčik v kategórii Bruňanská vypadla s Kubišovou (TN). Do finále sa dostali Čukanová s Vlasákovou, a tak Prievidžanky nastúpili do repasáže, kde boli úspešné. Oboňová zvíťazila v ďalších troch kolách a získala bronz, Frankovej bronz tesne unikol, no získala dva cenné body. Tesne za medailovým umiestnením skončili aj Vanda Vaňová v kadetkách (U16) a Lukáš Samuel Loch v mladších kadetoch (U14).

Konkurencia nezaháľala

„Je vidieť, že konkurencia počas prázdnin nezaháľala, mohli sme sa o tom presvedčiť hneď v úvodných kolách, ktoré väčšinou nedopadli podľa očakávaní. Súperi boli veľmi dobre pripravení, naši musia ešte viac zabrať. Slabší výsledok môžem tiež pripísať menšej časovej dotácii tréningov, keďže som bola každý víkend niekde v zahraničí s našim juniorským družstvom. Po majstrovstvách sveta v Jakarte sa v klube plne sústredíme aj na mladšie kategórie,“ k pohárovej súťaži doplnila trénerka Dušana Čierna.

V kumite bojovala ostaršená Árvová, po prehre v úvodnom kole sa dostala do repasáže, kde prehrala o bod so staršou súperkou. Viac športového šťastia chýbalo Matejovi Juríkovi, ktorý prehral na vlajky a Lochovi či Masárovej, ktorí podľahli súperom v posledných sekundách zápasu o jeden bod.