OKRESNÝ FUTBAL (10. kolo): Výsledky, komentáre a aktuálne tabuľky

Prinášame kompletný prehľad všetkých zápasov Majstrovstiev oblasti, I. a II. triedy.

Momentka zo zápasu Pravenec - Malinová.Momentka zo zápasu Pravenec - Malinová. (Zdroj: Laura Štefíková)

MAJSTROVSTVÁ OBLASTI

10. kolo:

Dolné Vestenice – Kamenec pod Vtáčnikom 2:1 (0:1)

GÓLY: 51. Maruniak, 55. Cagáň – 39. Gabriel

ROZHODOVAL: Kluka, 130 divákov

D. VESTENICE: Matejovič – Struhár, Zaťko (87. Zuzula), Šagát (60. ČK), Šrámka, Botka, Maruniak, Gramantík (81. Kolenčík), Humaj, Cagáň, Krivosudský

KAMENEC: Jelínek – Ďurta, Kováčik, Stančiak, Čavojec, Gabriel, Vančo (74. Švec), Sluka (46. Plachý), Pisár, Lukáč, Šimo

Na Dolné Vestenice čakal v desiatom kole súper z Kamenca po Vtáčnikom. Domáci tím tak mal dobrú možnosť odčiniť posledné dva prehraté zápasy. Od začiatku duelu sa domáci snažili čo najskôr streliť úvodný gól, ktorý by im priniesol väčší pokoj na kopačky. Hostia ale neprišli len brániť a taktiež si vypracovali nejaké šance. V 39. min. sa dokonca dostali do vedenia po góle Tomáša Gabriela. Vyrovnanie mohlo prísť z kopačky Maruniaka, ale jeho pokusy buď neboli presné, alebo si s nimi poradil brankár Jelínek. V druhom polčase prišiel skvelý obrat Dolných Vesteníc. Nádherným gólom vyrovnával v 51. min. Jozef Maruniak. Jeho razantná strela približne z 25-tich metrov zazvonila o brvno a odrazila sa do brány. O štyri minúty neskôr bolo už 2:1. Dravý prenik po kraji predviedol obranca Struhár a skvelou prihrávkou vyzval do zakončenia Cagáňa, ktorý sa nemýlil. Eufóriu na domácej strane veľmi rýchlo schladil hlavný rozhodca. V 60. min. ukázal druhú žltú kartu Šagátovi, a ten musel ísť predčasne pod sprchy. Polhodinová presilovka hostí však vyrovnanie nepriniesla. Domáca obrana bola dosť pevná a nedovolila hosťom takmer žiadne zakončenie. Za zmienku stojí nebezpečná strela z diaľky v 74. min., s ktorou si poradil domáci brankár Matejovič. Hostia pri snahe vyrovnať otvorili hru a vďaka nepresnostiam sa domáci dokázali presadiť cez protiútoky. Ďalšie góly však už nepadli. Dolné Vestenice zvládli svoj domáci zápas a zvíťazili 2:1.

SAMUEL ĎURIŠ

Lehota pod Vt. – Nitrianske Rudno 5:0 (2:0)

GÓLY: 13. Belaň, 32. Mendel, 56., 60. Mišeje, 73. Zaťko

ROZHODOVAL: Hancko, 150 divákov

LEHOTA: Benko – Belaň, N. Mendel (65. M. Mendel), Šimko (69. Stupka), Jankula, Chrenko, Mišeje, Zaťko, Lučan, Benčat, Masár (28. Homoľa)

NITR. RUDNO: Pilát – Mlynarčík (59. Oršula), Šimka, D. Škraban, Jakub Kohút, M. Kohút, Kuric, Juraj Kohút, Chudý, Bárta, B. Škraban (77. Hronec)

Pohodový zápas pre domácich. I keď veľa šancí zahodili, podarilo sa im zvíťaziť jednoznačne 5:0.

JOZEF BARČIN

FC Baník HN Prievidza & Handlová B – Rud. Lehota 2:0 (1:0)

GÓLY: 36. Kopál, 55. Matuškovič

ROZHODOVAL: Grznár, 80 divákov

FC BANÍK B.: Ondrejovič – Bublák, Maruška (84. Bača), Smidka, Valach (76. Karvaš), Búry, Kopál, Zelenák (71. Brzáč), Kováčik, Matuskovič, Ondrejka

RUD. LEHOTA: Samardžia – A. Belanec, Balucha, A. Harag, Gaman (79. Bláha), Cebák, Petráš, Šimo (55. M. Belanec), P. Pánis, D. Belanec, M. Harag (71. M. Pánis)

V stretnutí dvoch kvalitných mužstiev začali domáci iniciatívnejšie a v 6. min. po kombinácii Matuškovič – Kopál – Búry zakončoval Valach zblízka v čistej gólovej pozícii tesne vedľa. V ďalšom priebehu mali domáci loptu pod kontrolou, ale zakončovali slabo a nepresne. Hosťujúci futbalisti prvýkrát pohrozili v 31. min., keď Cebákov prudký center z pravej strany vo výške preletel celé pokutové územie domácich. V 33. min. po priamom kope Kováčika hlavičkoval Matuškovič tesne vedľa ľavej žrde brány hostí. V 36. min. po prihrávke Kováčika strelil Kopál prudko k ľavej žrdi a otvoril skóre stretnutia. V 40. min. hostia zo sľubnej príležitosti zakončili nepresne. Do druhého polčasu nastúpili domáci opäť aktívne. V 47. min. po dlhej prihrávke Marušku predĺžil Valach hlavou na Matuškoviča, ktorý v pokutovom území zbytočne váhal so zakončením. Následne po prihrávke Búryho strelil Smidka tesne nad bránu hostí. V 52. min. Smidka uvoľnil Matuškoviča, ktorý zvnútra pokutového územia s prehľadom zvýšil na 2:0. Následne Matuškovičovu strelu chytil brankár hostí Samardžia. V 54. min. peknú individuálnu akciu Kopála zastavil stopér hostí Balucha. V 55. min. po kombinácii Kopál – Búry strelil Valach zblízka nad bránu hostí. V 58. min. priamy kop Matuškoviča letel tesne vedľa brány hostí. V 66. min. hosťujúci Pánis zahral priamy kop, ktorý brankár Ondrejovič vyrazil na roh. Následne zo skrumáže bol opäť pozorný brankár Ondrejovič. V 76. min. po prihrávke Kováčika hlavičkoval tesne vedľa Matuškovič. V 78. min. Belancovu individuálnu akciu zastavil stopér Bublák, ktorý odvrátil loptu na rohový kop. V 79. min. hosťujúci M. Belanec trafil z priameho kopu len bočnú žrď domácej brány. V 81. min. po prihrávke Kováčika Smidkovu strelu z dvadsiatich metrov kryl brankár hostí Samardžia. V 88. min. po centri Matuškoviča Brzáčovu hlavičku vyrazil brankár Samardžia, následne Brzáč prestrelil bránu hostí. Víťazstvo domácich futbalistov je zaslúžené. Hostia potvrdili svoje kvality, ale do gólových príležitostí sa nedostávali.

IGOR BELÁK

Nitrianske Sučany – Sebedražie 0:1 (0:1)

GÓL: 37. Búry

ROZHODOVAL: Valach, 150 divákov

NITR. SUČANY: Jurenka – Petráš, Pánis, Čertek (83. Haluš), Bútora, A. Vlnka (53. Mihálik), Fodor (68. Matúš Miklaš), Marek Miklaš (77. Sány), Kaňa, L. Vlnka, Halaška

SEBEDRAŽIE: Škorvan – Mokrý, Kolodzej, Macháč, M. Píš, Hurtiš, Šlosár, J. Pís, Hablačík (58. Bugoš), Kavor, Búry

V Nitrianskych Sučanoch sa hral solídny futbal. Domáci sa snažili dobíjať hosťujúcu bránku, Sebedražie naopak hrozilo z rýchlych protiútokov. Hosťom sa v prvom polčase podarilo skórovať po nešťastne odrazenej lopte. V druhom polčase domáci neustále dobíjali bránu, ale skórovať sa im nepodarilo. Keďže gól už nedali ani hostia, zápas sa skončil tesným víťazstvom Sebedražia.

MAREK MIKLÁŠ

Chynorany – Opatovce nad Nitrou 1:2 (0:1)

GÓLY: 71. Andel – 29. Petreje, 81. Podolec

ROZHODOVAL: Guľváš, 150 divákov

OPATOVCE: Gendiar – Weiss, P. Hulini, Krčik, Teslík, Lalik (81. Šimurka), Marko (70. ČK), Petreje, Borko (69. Podolec), R. Hulini, Benko (89. Čičmanec)

Vo vyrovnanom zápase sa striedali šance na oboch stranách. Šťastnejší po zápase sú hostia, ktorí boli o ten jeden gól lepší.

Dolné Naštice – Nitrianske Pravno 0:3 (0:1)

GÓLY: 5. Chupek, 72. Hianik, 77. Hancko

ROZHODOVAL: Žiak, 150 divákov

NITR. PRAVNO: Štálnik – Čičmanec, Baláž, Čampiš, Bielik, Valentín, Chupek, Masaryk (73. Hancko), Jamrich, Hianik, Kaman

Domácich zaskočil rýchly gól už v 5. minúte. Dolné Naštice sa snažili rýchlo vrátiť späť do zápasu, ale nedokázali využiť ani najvyloženejšie šance. Hostia po zmene strán kontrolovali priebeh hry a v počas piatich minút pridali dva ďalšie góly.

ROZHODOVAL: Mokrý, 50 divákov

CHREN.-BRUSNO: Jakubík – Lukačka (70. Dudík), Solčani, Šalátek, Gilan, Tínes, Trgiňa, Ďurdina, Malárik, E. Vojtko, I. Vojtko

V. BELÁ: J. Furka – Pánis, Luchava, Jurenka (88. Iskra), Pišta, Polák, Dolinaj (72. Podskoč), Čičmanec, Kodaj, L. Furka, M. Furka

Domáci začali zápas zahodeným pokutovým kopom. V ďalšom priebehu bola hra vyrovnaná, v 16. min. sa vedenia ujali domáci, ktorí premenili svoj druhý pokutový kop. Až do konca zápasu sa potom hral svižný a rýchly futbal, viac šancí mali domáci. Tie však už nepremenili, a tak stav zostal nezmenený.

BLAŽEJ ĽAHKÝ

Oslany – Kľačno 3:0 (1:0)

GÓLY: 13., 87. Košian, 57. Richter

ROZHODOVAL: Hodas, 50 divákov

OSLANY: Oršula – Tadial (90. Adamec), Krajči, Štálnik, Gaži, Oršula, Košian, Dorník (77. Šandrik), Richter, Mego, Hudec

KĽAČNO: Kančev – Proč, Strečanský, Kristel, Pavliček, Hanus, Oprendek, Mundier (89. ČK), Češek (60. Leitman), Mauer, Jakob (88. Greschner)

Už v 2. min. tohto zaujímavého stretnutia dvoch popredných mužstiev prvej triedy kopali domáci dva rohy. Vyskúšali tak obranu a po celý zápas pozorného brankára Kľačna. V 13. min. sa vo veľkom obdĺžniku núkali k streľbe Dorník a R. Oršula, ale úspešným strelcom bol Košian, ktorý zblízka rozvlnil sieť – 1:0. V ďalšom priebehu si Oslany vynútili prevahu a pred bránou hostí bolo neustále rušno. Dve šance Mega a príležitosť R. Oršulu ale brankár hostí kryl podobne, ako hlavičku Hudeca, ktorú stačil vyraziť na roh. Do druhého polčasu vstúpili lepšie hostia, ktorí hru vyrovnali. Schladil ich v 51. min. nádherný gól domáceho Richtera, ktorý z dvadsiatich metrov vymietol horný roh hosťujúcej brány. Hostia mali naďalej prevahu, ale domáci držali pre seba priaznivý výsledok. Do zápasu nastúpili Oslany v silno improvizovanej zostave, keď musel striedať aj 48-ročný Róbert Šandrik, ktorý nehral približne päť rokov. V závere sa hra na ihrisku priostrila, ale o všetkom rozhodla pekná akcia domácich. Richter uvoľnil Košiana, ten obišiel aj brankára a do opustenej brány v 87. min. vsietil tretí gól. Na tvrdú hru Kľačna doplatil v 89. min. hosťujúci Mundier, ktorý dostal červenú kartu a nútene musel opustiť hraciu plochu. Oslany získali zaslúžené víťazstvo, no o pekný zápas sa pričinili aj hostia, ktorí predviedli dobrú hru a výborný pohyb po hracej ploche.

DUŠAN BALÁŽ

Bystričany – Ráztočno 2:1 (2:0)

GÓLY: 37. Hrádel, 41. Nechala – 50. Maruniak

ROZHODOVAL: Čulaga, 110 divákov

BYSTRIČANY: Plachý (56. Sluka) – Škoda, Kopál, Tesarovič (90. Rozemberg), Bielik, Mojžiš (75. Tóth), Obžera, R. Lehotkai, Hrádel (46. Prekop), Nechala, Š. Lehotkai

RÁZTOČNO: Vašíček – Holič, Ležovič, Kaniansky, Škrteľ, Grendel (77. ČK), Petrucha, Baran, Kozárik (71. Drozd), Šarlej, Maruniak

V prvom polčase domáci z miernej prevahy zvíťazili, pretože sa im podarilo streliť dva góly. V druhom dejstve sa hostia snažili o vyrovnanie. Domáci však ich snahu ubránili, hosťom sa podarilo vsietiť len jeden gól. Za zmienku ešte stojí priamy kop Škrteľa, po ktorom skončila lopta na brvne domácej brány. Skóre sa už nemenilo, a tak domáci zvíťazili 2:1.

ŠTEFAN TESAROVIČ

Čereňany – Poruba 2:2 (1:0)

GÓLY: 38. Brida, 73. Cifrík – 47. Tisaj, 90. Gaman

ROZHODOVAL: Gašparovič, 150 divákov

ČEREŇANY: Mališka – Kollár, Zaťko, Holdoš, Sagan, Pavlov, Brida, Bodnár, Gregor (79. Hric), Cifrík, Jarošinec

PORUBA: L. Rusnok – Čavojský, Lacko, Valach, Oboňa, N. Rusnok, Burza, M. Čavojský (71. Gaman), Rybár, F. Čavojský (60. Kozák), Tisaj

Prvýkrát nastúpili domáci v peknej zostave s odhodlaním zvíťaziť. Po prvom polčase viedli 1:0. V druhom dejstve sa ale hosťom podarilo vyrovnať už v 47. minúte. Územnú prevahu mali domáci, v 73. min. sa im podarilo streliť druhý gól, po ktorom opäť viedli – 2:1. V 90. min. však dostali vyrovnávajúci gól a zápas sa skončil remízou 2:2.

JÁN MOKRÝ

Koš – Diviacka Nová Ves 3:6 (2:3)

GÓLY: 7., 89. Molnár, 12. Píš – 20. Lupták, 43., 45. Pekár, 53., 86. Štrbák, 85. Šimurda

ROZHODOVAL: Boška, 50 divákov

KOŠ: Pipíška – Kalina, Pieš, Špeťko, Pažický, Baláž, Píš (79. Nemec), Málik (46. Čaprnka), Martinák, Molnár, Vážan

D. N. VES: Cíger – Šimurda, Šlabjar, R. Štrbák (73. Ľ. Štrbák), Jankeje, Lupták (46. Hagara), Pekár, Uhlár, Koššo, Vavro, Kaňa

Domácim sa úvod zápasu vydaril, keď sa po dvoch brejkových akciách ujali vedenia 2:0. Lepšie hrajúcim hosťom sa podarilo ešte v prvom polčase stav zápasu otočiť a v druhom dejstve rýchlym gólom svoje vedenie navýšili. V závere zápasu sa hral vyrovnaný futbal, pričom skromná divácka návšteva videla ešte ďalšie tri góly.

JÁN MJARTAN

Pravenec – Malinová 2:0 (0:0)

GÓLY: 49. Lalúch, 64. Čiscoň

ROZHODOVAL: Šamko, 250 divákov

PRAVENEC: J. Krč – Bobocký (51. Baláž), Majzlan, R. Krč, Drexler, Čiscoň, Jánoška, Minich (72. Jánoška), Lalúch, Mendel (86. Tonhajzer), Mihalička (81. Uhliar)

MALINOVÁ: M. Bolfík – J. Stiffel, J. Bolfík, I. Filkorn, Luprich, Mikula, M. Stiffel (74. M. Čavojský), P. Čavojský, Pekár, M. Filkorn, Richter (64. Žigmond)

V zápase dvoch výborných mužstiev z čela tabuľky boli domáci predsa len aktívnejší, aj keď sa hralo viac-menej medzi šestnástkami. Šance prišli až v druhom polčase, keď už v 47. min. faulovala hosťujúca obrana Mihaličku v šestnástke a pokutový kop premenil Róbert Lalúch. V 60. min. domáce mužstvo pridalo aj druhý gól, keď po peknej akcii Lalúcha s Čiscoňom nedal šancu hosťujúcemu brankárovi druhý menovaný a strelou k tyči zvýšil na 2:0. Hosťujúce mužstvo si za celý zápas čistú gólovú šancu nevypracovalo, domáci v závere ešte dve až tri vďaka výbornému brankárovi hostí zahodili.

MILOŠ BOBOCKÝ

Tužina – Hradec 2:2 (2:1)

GÓLY: 25. Kvašnica, 35. Greschner – 21. Mokrý, 46. Briatka

ROZHODOVAL: Kusý, 100 divákov

TUŽINA: Klopan – Gombarček, Dzina, Majo, Pekár, Kulich (77. Kmeťko), Hanus, Sláviček (68. J. Kvašnica), Habšuda, A. Kvašnica, Greschner

HRADEC: V. Šnirc – Farkaš, P. Čičmanec st., P. Čičmanec ml., Krško, M. Šnirc, Šovčík, Kaniansky, J. Briatka, Mokrý, P. Briatka

Stretnutie dobrej úrovne bolo vyrovnané. Prvý polčas skočil víťazne pre domácich – 2:1. Na začiatku druhého dejstva sa po chybe domácich podarilo hosťom vyrovnať na 2:2, a tak sa aj zápas skončil. Remíza je spravodlivá.

MIROSLAV DZINA

II. TRIEDA

10. kolo:

Podhradie – Diviaky nad Nitricou 4:0 (1:0)

GÓLY: 14. Pročka, 68. Štefanička, 78. Vida, 85. Pročka

ROZHODOVAL: Stránsky, 50 divákov

PODHRADIE: Sokolík – Dudáš, Pročka, Chocholáček (86. Mujkoš), Dorotík, Vida (83. Špeťko), Mendel (67. Nagy), Bobok, Štefanička, Jakab, Stupka (52. Daňo)

DIVIAKY: Krpelan – Kolárik, Koššo (72. Mavler), Králik, Pružinec, Martinusík, Drozd, Matejovič, Kolárik, Obert, Belanec (76. Lašak)

Vo vyrovnanom stretnutí sa zrodila vysoká výhra domácich. Skóre stretnutia otvoril strelou z 35-tich metrov domáci Pročka. Na konci prvého polčasu po chybe domácej stopérskej dvojice pohrozili aj hostia, ale v sľubnej príležitosti letela lopta tesne nad. V druhom polčase sa hostia snažili strhnúť výsledok vo svoj prospech, ale z viacerých veľkých príležitostí sa im gól streliť nepodarilo aj zásluhou výborne chytajúceho Sokolíka. Druhý gól domácich pridal Štefanička, keď sa zoči-voči pred brankárom nemýlil. Tretí gól domáci pridal Vida, ktorý skóroval osamotený pri zadnej žrdi hosťujúcej brány. V závere domáci z pokutového kopu pridali štvrtý gól, ktorý rezultoval po ruke hosťujúceho hráča. Bezpečne ho premenil Pročka, ktorý tak uzavrel skóre stretnutia na 4:0. Hostia si takúto krutú porážku nezaslúžili, ale futbal sa hrá na góly.

TOMÁŠ DAŇO

Valaská Belá B/Čavoj – Iskra Nováky 0:3 (0:0)

GÓLY: 75., 76. Meluš, 85. Roháč

ROZHODOVAL: Vážny, 100 divákov

V. BELÁ B/ČAVOJ: J. Furka – Noska, Belák, Cibulka, Milan Čičmanec ml., Repka, Halaška, Jurenka, Rajčan, Šagát, Petriska (60. Milan Čičmanec st.)

ISKRA: Kudláč – Sedlák, Jankula, Briatka, Meluš, Kliment (75. Roháč), Žiak (73. Karak), Tarageľ, Daubner, Hajnovič, Plachý (77. Riziky)

Na klzkom teréne vo Valaskej Belej sa hral kvalitný futbal v podaní oboch mužstiev. Domáci tím oslabený o niekoľko hráčov bol lídrovi súťaže dôstojným súperom. Hostia boli po celý zápas v poli lepším mužstvom a mali niekoľko vyložených šancí. Nováky vyhrali zaslúžene, ale domáci sa za svoj výkon hanbiť nemusia.

DUŠAN VLČKO

Temeš – Dlžín 2:2 (0:1)

GÓLY: 66. Oravec, 79. Bernát – 12., 83. M. Caňo

ROZHODOVAL: Jakubis, 90 divákov

TEMEŠ: Páleš – R. Kluvanec st., Oravec, Masný (83. Lapin), R. Kluvanec ml. (46. Bernát), Krivák, Matieska, M. Kluvanec, Andris (46. Bernát), Michale, Oravec (68. Lukáň)

DLŽÍN: Kotula – M. Caňo, Jurenka, Kohút (79. Homola), J. Šimka, M. Šimka, Sýkora, M. Caňo, Turcer (86. Cigáň), Paver (89. Vajda), Dubnický (53. Gaman)

Zápas sa začal pred peknou diváckou kulisou, v prevahe bol hosťujúci fanklub s početným zastúpením nežného pohlavia. Oba tímy začali hrať od úvodných minút zápasu pekný technický a bojovný futbal, postarali sa tak o hodnotný futbalový zážitok pre každého, ktorý sa zúčastnil tohto derby. V prvých minútach mohol poslať domácich do vedenia Peter Oravec, ale boli to hostia, ktorí v 12. min. Michalom Caňom po rýchlom úniku po pravej strane a krížnej prízemnej prihrávke, dostali loptu do siete. Gól priniesol pokoj na kopačky hostí, naopak, domáci ostali zaskočení a dlho nevedeli nájsť recept na dobre fungujúci obranný val. Na druhý polčas nastúpili domáci s dvojnásobným striedaním, keď do hry zasiahol prvýkrát Róbert Oršula s Róbertom Kluvancom mladším. V 66. min. sa zaskvel vyrovnávajúcim gólom Peter Oravec, keď tvrdou strelou z priameho kopu nedal šancu brankárovi hostí. Kanonierovi Petrovi Michalemu sa nepodarilo v 76. min. z pokutového kopu zvýšiť vedie domácich na rozdiel gólu, ale toto sa podarilo o tri minúty strelou z 25-tich metrov Róbertovi Kluvancovi. Zdalo sa, že to bude víťazný gól zápasu, no hostia nezložili zbrane a vytvorili tlak na domácu obranu. Po rohovom kope neudržal loptu brankár Páleš a v snahe odkopnúť poslal k zemi hráča hostí. Rozhodca správne nariadil pokutový kop. Loptu si na biely bod postavil Marián Caňo a svojím druhým gólom v zápase zrovnal skóre, s ktorým boli spokojné obe mužstvá. V Temeši sa odohral opäť pekný futbalový zápas.

JOZEF BERNÁT

Bojnice – Veľká Lehôtka 2:0 (0:0)

GÓLY: 69., 89. Rendek

ROZHODOVAL: Janík, 20 divákov

BOJNICE: Dolog – Tvrdík, Prístavka, Zemanovič, Rybár (71. Vrták), Adamec, Hrehuš, Ondráš, Ziman (61. Trosko), Rendek, Uhliar (85. Richter)

V. LEHÔTKA: Laluha – Henčel, Mello, Šušoliak, Poljak, Rabčan, Kozák, Režo, Mjartan, Šimo, Telesz

Vydreté víťazstvo domácich, ktorí vyhrali vďaka tradičnému strelcovi Rendekovi. V bráne hostí stál brankár, ktorý sa najviac zaslúžil o to, že víťazstvo Bojníc nebolo výraznejšie.

JÁN HROMADA

Nitrica – Liešťany 3:1 (1:1)

GÓLY: 25. P. Bruška, 48. M. Bruška, 69. I. Bruška – 38. Sobota

ROZHODOVAL: Bolfa, 60 divákov

NITRICA: Kerpner – Michal Kňaz, Grznár, Šúň, Babuljak (50. Miroslav Kňaz), I. Bruška, A. Bruška, M. Bruška, Straka (70. Chylo), Rendek (75. Kopál), P. Bruška (82. Marián Kráľ)

LIEŠŤANY: Cebák – Krajčík, Sedláček, Lomnický, Michal, Sobota, Javorček, Hlinka, Duchoň (65. Javorček), Kováč, Pôbiš (80. Slíž)

V Nitrici sa hral kvalitný útočný futbal s množstvom šancí. Domáci sa mohli ujať vedenia už v 5. min., keď hlavičkoval Ivan Bruška. Z ďalších príležitostí sa ujala strela Patrika Brušku v 25. min., ktorý zužitkoval vysunutie od Rendeka a zariadil vedenie domácich – 1:0. Hostia pohrozili strelou Pôbiša v 39. min., ale brankár Kerpner vyrazil loptu na roh. Z neho sa zrodil vyrovnávajúci gól hostí, keď sa hlavou presadil Sobota. Hneď v úvode druhého polčasu sa domáci opäť dostali do vedenia po gólovej hlavičke Martina Brušku. Následne sa šance striedali na oboch stranách. Našťastie pre domácich sa v 69. min. presadil Ivan Bruška, ktorý zakončil samostatný nájazd z polovice ihriska. Záverečný tlak hostí už zmenu skóre nepriniesol, a tak domáci zaslúžene zvíťazili.

MARIÁN KRÁĽ

Kostolná Ves – Veľká Čausa 3:3 (2:0)

GÓL: 6. M. Hanus, 37. Sobota, 86. Parči – 47., 80. Kramár, 67. Jamriška

ROZHODOVAL: Blaháč, 100 divákov

K. VES: P. Hrdý – J. Hrdý, Parči, Hnát, D. Ďuriš, M. Hanus, Sobota, R. Ďuriš, Pánis, P. Hanus, Tomko

V. ČAUSA: Obert – Hanko, Ďuriš, Kramár, Franko, Osvald, Jamriška, Cipov

Hostia pricestovali iba s ôsmimi hráčmi, no napriek tomu podali bojovný výkon. Do polčasu síce 0:2 prehrávali, no po prestávke prišiel neuveriteľný zvrat, keď domácim strelili tri góly – 3:2. Tento výsledok však hostia neudržali a domáci na konci zápasu vyrovnali na konečných 3:3. Zápas sa hral korektne, k čomu prispeli aj rozhodcovia.