LIGOVÝ FUTBAL (6. kolo): Výsledky, komentáre a aktuálne tabuľky

FC Baník HN Prievidza & Handlová – V. Meder 2:1 (1:0)

GÓLY: 30. Turančík, 63. Zelenický – 87. Buka.

ROZHODOVAL: Otiepka, 989 divákov. ŽK: 68. Halmeš, 89. Pekár, 90. Obžera – 34. Čtvrtníček, 57. Musil, 62. Kunovský.

FC BANÍK: Lacko – Tiep Pham Thanh, Pekár, Halmeš, Hubočan, Belanec, Turančík (81. Obžera), Bublák, Viktory (90. Oškrobaný), Zelenický, Matuškovič (69. Drozd). Tréner: Peter Černák.

MŠK: Rožník – Németh, Hanzel, Čtvrtníček (80. Buka), Meszáros, Jorík, Obert, Gamkrelidze (74. Antunovič), Štrbák, Musil, Szabó (46. Kunovský). Tréner: Dušan Radolský.

Na prievidzskom štadióne sa stretli vedúce mužstvá tretej ligy. Hral sa veľmi dobrý futbal s množstvom gólových príležitostí na oboch stranách. Hostia začali aktívne a už v 3. min. po odrazenej lopte skúsil pozornosť domáceho brankára strelou spoza pokutového územia aktívny Meszáros. V 10. min. po centri Musila trafil zblízka Jorík do brvna domácej brány a následnú strelu Meszárosa zblokovala domáca obrana. V 30. min. po prihrávke Bubláka sa na ľavej strane uvoľnil cez dvoch protihráčov Zelenický, ktorý preniesol hru na opačnú stranu a Turančík s prehľadom otvoril skóre stretnutia – 1:0. V nadstavenom čase prvého polčasu zahral hosťujúci Musil priamy kop, no Štrbák trafil iba brvno a odrazenú loptu poslali domáci do bezpečia.

V úvode druhého polčasu sa snažili hostia o strelenie vyrovnávajúceho gólu. V 48. min. po centri Gamkrelidzeho hlavičku Joríka kryl domáci brankár Lacko. V 63. min. založili domáci peknú kombinačnú akciu. Viktory uvoľnil Hubočana, ten potiahol loptu, prudko odcentroval a Zelenický hlavou zvýšil na 2:0. Hosťujúci futbalisti sa nevzdávali a snažili sa o zmenu skóre. Ich snaha bola korunovaná v 87. min., kedy pekná technická strela striedajúceho Buka skončila v ľavom hornom rohu Lackovej brány – 2:1. V nadstavenom čase hosťujúci Németh hodil dlhý aut, po ktorom Jorík trafil iba brvno a Kunovský strieľal nad bránu domácich, a tak Baníci zvíťazili tesne 2:1. Kvalitný zápas, ktorý predviedli obe mužstvá, postavil latku vysoko. Víťazstvom sa domáci dostali na čelo tabuľky.

IGOR BELÁK

Ostatné zápasy: Púchov – Galanta 3:0 (1:0), Led. Rovne – Nové Zámky 0:2 (0:0), Šamorín – Veľké Ludince 1:1 (0:0), Komárno – Neded 3:3 (1:2), Topoľčany – Gabčíkovo 2:2 (1:0), Nemšová – Dubnica 0:0, DAC B/Vrakúň – Palárikovo 0:1 (0:1), Vráble – Trnava C 1:3 (1:1)

IV. LIGA

6. kolo:

Prečín – Kanianka 4:1 (1:1)

GÓLY: 42. Hybben, 63. Kaprálik, 70. Škrabák, 84. Boško – 12. M. Švolík.

ROZHODOVAL: Fabian, ŽK: Vrábel, Čaládik, 150 divákov.

KANIANKA: Jantoška – J. Švolík, Pipíška, Gajdoš (89. Marko), Mokrý, Kôstka, Čaladík, M. Švolík, Líška, Baláž (74. Paulík), Svitek.

Hostia sa predstavili v dobrom svetle, keď po zahodenej šanci Kaprálika v 7. min. Miščík o minútu neskôr vychytal Balážovu tutovku. V 11. min. M. Švolík dal strelou z dvadsiatich metrov vedúci gól – 0:1. Hostia začali brániť, ale pri tlaku domácich ich podržal výborný brankár Jantoška. Vykúpenie pre Prečín prišlo v 42. min, keď Hybben vyrovnal po prihrávke V. Gajdošíka. Po prestávke Prečín pridal, no v 48. min. brankár Hybbenovu strelu zneškodnil. Kaprálik po centri V. Gajdošíka dal v 63. min. na 2:1. Tlak domácich pokračoval a po ďalšej akcii V. Gajdošíka zvyšoval Škrabák na 3:1 v 70. min. Jantoška potom kryl strelu Hudeka krásnou robinzonádou. Po krídle potiahol v 84. min. akciu Michalec a Boško premenil jeho ideálny center – 4:1. V 88. min. strela Michalca skončila na žrdi, a tak skóre zostalo nezmenené. Diváci odmenili hráčov za výkon dlhotrvajúcim potleskom.

JOZEF MAMIS

Ostatné zápasy: Partizánske – Častkovce 0:3 (0:1), Bánovce – N. Dubnica 1:2 (1:1), Tr. Stankovce – Šimonovany 1:0 (1:0), Jaslovské Bohunice – Vrbové 2:3 (1:1), Malženice – Holíč 1:1 (0:1), Boleráz – Domaniža 0:1 (0:0), Tr. Teplice – Beluša 0:1 (0:1)

V. LIGA

6. kolo:

Malá Čausa – V. Uherce 3:1 (0:0)

GÓLY: 69. 70. Lugár, 87. Krško Michal – 56. Kováč

ROZHODOVAL: Meszáros, 189 divákov

MALÁ ČAUSA: Greguš – Čampiš, Krško Miro, Borik, Rendek, Slaný, Krško Michal, Volf, Tínes (59. Lugár), Matiaško, Petráš

V. UHERCE: Bohuš – Svrček (82. Vančo), Gubka, Štálnik, Koreň, Valter, Cíger, Kundala, Súlovský (73. Súlovský), Beliansky, Kováč

V 14. min. unikol po ľavej strane Borik, prihrávkou našiel Tínesa, ktorý v čistej šanci neprekonal brankára Bohuša. Takmer sa potvrdilo pravidlo nedáš – dostaneš, keď o minútu na to domácemu brankárovi vypadla lopta, čo mohol využiť Kováč, no mieril len vedľa brány. V 27. a v 37. min. vynikol domáci gólman Greguš, po hrubých individuálnych chybách domácej obrany, kedy zneškodnil čisté šance hostí. Maločausania v prvom polčase dominovali v poli, boli lepším mužstvom, ale ťažšie sa dostávali do gólových príležitostí. Do druhého polčasu lepšie vstúpili hostia. V 56. min. R. Kováč z priameho kopu nedal Gregušovi šancu – 0:1. Už sa zdalo, že domáci obídu naprázdno, no prišlo striedanie nestarnúceho 42-ročného Lugára. V 69. min. sa po ľavej strane bravúrne predral celou obranou Čampiš, z čiary prihral žolíkovi Lugárovi, ktorý nemal problém skórovať – 1:1. O minútu na to ten istý hráč potvrdil svoj čuch na góly, keď po odrazenej lopte od obrany pohotovo pridal svoj druhý gól – 2:1. V 87. min. Borik zahrával dlhý aut na Petráša, ktorý loptu vo veľkom vápne prsiami stlmil na Michala Krška a ten ľavačkou uzavrel skóre zápasu – 3:1. Domáci zúročili svoju bojovnosť a efektivitu v zakončení.

DUŠAN CHLPEK

Cigeľ – Z. Kostoľany 4:0 (0:0)

GÓLY: 54. Š. Zaťko, 62. Katrena, 74. Halaška, 75. Kamdem

ROZHODOVAL: Bircsák, 200 divákov

CIGEĽ: Gregor – Ďuriš, Medera, Orság, Kodaj, Mjartan (46. Bugár), Halaška, Š. Zaťko, Kamdem (78. Sonnemann), Katrena, T. Zaťko

Z. KOSTOĽANY: Marek Zvalo – Duda, Výškrabka (46. Mokoš), R. Zvalo, Michal Zvalo, Zaťko, Pavkeje, Mrtvík (67. Hulini), Hlinka (55. Šurina), Cmarko, Obžera

Už po piatykrát v piatej lige privítal Partizán súpera zo Zemianskych Kostolian a aj toto stretnutie malo nádych derby. Domáci začali aktívne, už v 6. min. odcentroval pekne Š. Zaťko, ale Kodaj hlavou neprekonal M. Zvala v bránke hostí. V 11. min. zase pekne vystrelil Ďuriš, no brankár vyrazil loptu na roh. Bežala 20. min., Ďuriš pekne vysunul Kodaja, ten vystrelil ale nad, a tak na ukazovali skóre stále svietili dve nuly. V prvej tretine zápasu boli domáci stále aktívnejší, ale narážali na dobre organizovanú obranu súpera, ktorý všetky útoky bez väčších problémov eliminoval. V závere polčasu sa stredom ihriska pekne prebil až do šestnástky súpera domáci stopér Medera, no aj jeho strela letela nad. Nepodarilo sa to ani v záverečných sekundách prvého polčasu, kedy domáci kopali už v poradí siedmy roh. Domáci gól nedali, hostia svoju bránku ubránili, a tak sa do kabín odchádzalo za nerozhodného stavu. Druhý polčas začal rovnako ako prvý, domáci kopali už desiaty roh, no gól neprichádzal. Ten prišiel až v 54. min., kedy sa do strely oprel Š. Zaťko a domáci diváci si konečne mohli zakričať gól – 1:0. V 62. min. po chybe hosťujúcej obrany zobral Katrena obrancovi hostí loptu a sám pred brankárom nezaváhal – 2:0. O dve minúty sa mohol do streleckej listiny zapísať domáci Kamdem, no trafil len do rúk brankára. Čo sa nepodarilo jemu, napravil v 74. min. Halaška, ktorý dorazil odrazenú strelu Bugára do siete a zvýšil už na rozdiel triedy – 3:0. Gólové hody pokračovali ďalej. Kamdem svoj neúspech zo 62. min. odčinil v 75. min. a zvýšil skóre už na hrozivých 4:0. Ďalší gól už nepadol aj napriek dobrým príležitostiam domácich. Hostia mali lepší prvý polčas, kedy si vypracovali dve až tri dobré šance, no v druhom dejstve už jasne dominovali domáci. Aj pomer rohov 11:0 hovorí v ich prospech, a tak všetky body zostali zaslúžene doma.

JÁN ČERNÁK

Ostatné zápasy: Chocholná-Vel. – Malá Hradná 6:2 (5:0), Podolie – Brvnište 2:5 (2:3), Myjava B – St. Turá B 2:0 (1:0), Streženice – Tr. Turná 1:1 (0:0), Horovce – Bošany 1:1 (1:0), Ladce – Uhrovec 1:0 (1:0)

II. LSDZ

Dubnica - Horná Nitra 1:4 (1:0)

Góly: Gunda, Spevár 2, Strečanský

Ostatné zápasy: Topoľčany – ČFK Nitra 5:0, Levice – PFA ViOn Vráble 0:7, Malacky – Komárno 1:3, Nové Zámky – Lok. Trnava 0:0, Skalica – Karlova Ves 1:2, Domino – Púchov 2:1, Myjava – Inter 1:0

II. LMDZ

Dubnica - Horná Nitra 3:5 (1:3)

Góly: Šlabjar 3, Šorman, Bobok

III. LSD

Kanianka mala voľno

Ostatné zápasy: Šaľa – Partizánske 5:0, Sereď – Piešťany 5:0, Galanta – Šurany 1:1, Šamorín – Vrbové 0:2, Brvnište – P. Bystrica 2:1, Nové Mesto – Hlohovec 3:3, J. Bohunice – Bánovce 0:2.

III. LMD

Ostatné zápasy: Šaľa – Partizánske 0:1, Galanta – Šurany 1:2, Sereď – Piešťany 2:0, Šamorín – Vrbové 2:0, Brvnište – P. Bystrica 1:1, Nové Mesto – Hlohovec 3:2, J. Bohunice – Bánovce 0:4.

IV. LIGA SZ

N. Rudno - Holíč 6:0 (2:0)

Góly: Papranec, Hlinka, Cebák, Líška 2, Šidlo

Boleráz – D. Vestenice 1:2 (0:2)

Góly: Vabec, Pagáč

Ostatné zápasy: Veľké Kostoľany – Nová Dubnica 1:1 (1:1), Borčice – Trenčianske Stankovce 4:0 (1:0), Papradno – Nemšová 3:1 (1:1), Dolná Súča – Beluša 3:3 (2:1), Lednické Rovne – Kúty 4:1 (1:0)

V. LIGA SEVER

Nedožery-Brezany mali voľno

Ostatné zápasy: Opatová n/V. - Streženice 2:1, Domaniža - Ladce 5:1, Častkovce - Tr. Turná 0:6, Stará Turá – Klát. N. Ves 0:1 (0:1), Košeca - Bošáca 0:4, Prečín - Chynorany 1:2 (0:1), Selec - Drietoma hrajú 15. 9.