Ligový futbal: Kanianka zakončila súťaž tesnou výhrou

Víkendové výsledky IV. ligy SZ a V. ligy Sever.

Kanianka zvíťazila na domácom trávniku 2:1.Kanianka zvíťazila na domácom trávniku 2:1. (Zdroj: archív - Ivan Mriška)

IV. LIGA SZ

Kanianka – Modranka 2:1 (2:1)

GÓLY: 15. Belanec, 29. Babašta – 45. Šuran

ROZHODOVAL: Judiny, 100 divákov

KANIANKA: Jantoška (49. Blažek) – Kôstka, Mokrý, Teslík, Babašta, Pipíška, Petráš, Gajdoš (61. Líška), Belanec, Baláž, Bátora (46. Svitek)

Keďže v dedine sa konali Kanianske dni, zápas sa hral v sobotu. Pred stretnutím domáci poďakovali Khadirovi Belkacemovi, ktorý sa lúčil s aktívnou činnosťou. Domáci predviedli v prvom polčase dobrý výkon a mali aj šance. V 4. min. hlavičkoval Baláž po centri Bátoru nad. V 13. min. zaujala strela Belanca z 18-tich metrov, ktorú však hosťujúci brankár vyrazil. V 15. min. unikol Babašta, vystrelil do tyče a následnú dorážku dopravil do siete Belanec – 1:0. O minútu na to strela Belanca išla tesne vedľa. V 29. min. udreli domáci po druhýkrát, keď po peknej kombinácii zvýšil na 2:0 Babašta. Domácim sa však nepodarilo ustáť polčas bez gólu, pretože v 45. min. peknou krížnou strelou znižoval Šuran – 2:1. V druhom polčase tempo hry upadlo, keďže sa hralo v úmornej horúčave. Do brány domácich nastúpil v druhom polčase spoľahlivý Blažek. V 48. min. Kôstkova hlavička išla tesne vedľa. V 63. min. striedajúci Líška po peknej prihrávke Pipišku išiel sám na brankára, no neuspel. V 65. min. unikol Belanec, no prečíslenie riešil zle. Domáci do konca zápasu kontrolovali hru, nepustili súpera do vážnejšej šance, a tak zaslúžene získali všetky tri body. Futbalisti Kanianky nevedia, či im na záchranu však budú stačiť, a tak balansujú na tenkej čiare medzi štvrtou a piatou ligou. Futbalový klub po zápase poďakoval fanúšikom za podporu počas sezóny 2014/15.

MARTIN PIPIŠKA

Domaniža – FC Baník HN Prievidza & Handlová 2:0 (1:0)

GÓLY: 5. Svoboda, 57. J. Kardoš.

ROZHODOVAL: Fabian, ŽK: Miroslav Kvaššay, Obžera, 100 divákov.

DOMANIŽA: Kubiš – Marek Kvaššay, Haviar (85. Fapšo), Braciník, Vaštík, J. Král, Miroslav Kvaššay, Sovík, Svoboda, J. Kardoš, Blažek (62. Miškech).

H. NITRA: Lacko – Smidka, Šnirc (46. Sluka), Pekár, Belanec, Oškrobaný, Švolík (56. Matuškovič), Halmeš, Obžera, Čaládik, Kováčik (63. Zelenický).

V pre domácich dôležitom zápase proti víťazovi súťaže si v 5. min. strelu J. Kardoša spoza šestnástky po rohu spracoval Svoboda a umiestnenou strelou k žrdi otvoril skóre - 1:0. O päť minút Obžera centroval, ale na jeho prihrávku nedosiahol Čaládik. V 17. min po rohu reflexívne zasiahol Kubiš po tvrdej strele a zmaril tutovku hostí. V ďalšom priebehu sa hralo medzi šestnástkami a vzruch prišiel až v závere prvého polčasu. V 41. min. po priamom kope hlavičkoval Švolík nad domácu bránu. V 44. min po rýchlom prieniku Čaládika po krídle a jeho centri pred útočníkom súpera v poslednej chvíli odvrátil loptu na roh Vaštík. V 51. min. mohlo byť vyrovnané, ale po peknom prieniku Obžera trafil žrď Kubišovej brány. O šesť minút J. Kardoš z 18-tich metrov umiestnenou strelou do šibenice zvýšil na 2:0. Potom sa hralo medzi šestnástkami a domáci vedenie kontrolovali. V 87. min. sa ocitol v šanci Sovík po prihrávke J. Kardoša, ale vo finálnej fáze zaváhal.

RADO HAVIAR

Ostatné zápasy: Boleráz – Partizánske 3:1 (1:1), Bánovce - Beluša 3:0 (2:0), Šimonovany – N. Dubnica 1:0 (1:0), Tr. Teplice – Chocholná-Vel. 2:0 (1:0), Holíč - Častkovce 3:1 (1:1), Tr. Stankovce – Jasl. Bohunice 2:4 (2:2)

V. LIGA SEVER

Malá Čausa – Z. Kostoľany 3:0 (1:0)

GÓLY: 43. Brestovanský, 48., 62. Stopka

ROZHODOVAL: Ďurčovič, 150 divákov

MALÁ ČAUSA: Weis – Čampiš, Krško Miro, Borik, Slaný, Stopka (81. Vido), Krško Michal (65. Chlpek), Ďurdina, Matiaško, Brestovanský, Petráš Peter (76. Tínes)

ZEM. KOSTOĽANY: Zvalo Marek – Duda, Zvalo Michal, Hancko, Chrenko (87. Tesarovič), Maslonka (56. Rybnický), Mokoš (81. Mojžiš), Pavkeje, Fereje, Cmarko, Liptaj

V poslednom kole tohto ročníka do Malej Čausy zavítali futbalisti zo Zemianskych Kostolian. Už v druhej minúte sa zastreľoval hosťujúci Liptaj, no jeho dobrá strela mierila vedľa. Domáci sa od úvodu nemohli dostať do svoje typickej kombinačnej hry, a tak šance prichádzali pomalšie. V 18. min. Stopka po úniku mieril len nad bránu. V 30. min. Petráš posunul na Matiaška, no jeho dobre umiestnenú strelu brankár Zvalo vyrazil. V 41. min. prišla najkrajšia akcia prvého polčasu, kedy Petráš z pravej strany centroval na Matiaška, ten v päťke v dobrej pozícii netrafil loptu, tá následne prešla na Borika, ktorý ale na dvakrát neprekonal Zvala. V druhom polčase domáci využili to, že hostia už nedržali krok s domácimi. V 48. min. Brestovanského center z ľavej strany v malom vápne s prehľadom premenil Stopka – 2:0. V 62. min. bol zo stredu poľa ideálne vysunutý Matiaško, v šestnástke  sa pohral s dvoma obrancami, pekne prihral Stopkovi, ktorý už nemal problém skórovať – 3:0. Za domácich nastúpili aj dvaja dorastenci Dávid Tínes a Lukáš Vido, ktorí okúsili piatu ligu a svoje úlohy od trénera zvládli s prehľadom. Maločausania boli lepším mužstvom a zaslúžene vyhrali.

DUŠAN CHLPEK

D. Vestenice - Tr. Turná 3:7 (3:4)

GÓLY: 8. Gramantík, 27. vlastný, 30. Havránek – 17. Červeňan, 42. Čahoj, 34., 39., 54. Chorvát, 84. Lapšanský, 86. Stronček

ROZHODOVAL: Dendis, 100 divákov

D. VESTENICE: Beník – Radošány (62. Švirik), Šagát, Humaj, Dvonč, Gramantík, Vážan, Cagáň (76. Bako), Krivosudský (46. Zaťko), Kolenčík, Havránek

TRENČ. TURNÁ: Belák – J. Kováč, T. Sivák, Hasenovič, Stronček, Chorvát, Jambor, M. Kováč, Hrubý (54. Vašek), Červeňan (61. M. Sivák), Čahoj (66. Lapšanský)

Domáci mali veľmi dobrý nástup do zápasu a vyhrávali už 3:1. Hostia sa však postupne prebrali a výsledok otočili. V druhom polčase sa prejavila slabšia kondička domácich. Hostia mali loptu na kopačkách viac a ich víťazstvo je zaslúžené. Prehra domácich mohla byť aj vyššia, no výborný výkon podal brankár. Futbalisti Dolných Vesteníc nastúpili v oslabenej zostave.

MILAN REICEL

Cigeľ - Myjava B 2:2 (2:0)

GÓLY: 30. Madarász, 33. Kamdem – 66. Horeš (11m), 82. Vido

ROZHODOVAL: Magdolen, 100 divákov

CIGEĽ: Gregor – Ďuriš, Orság, Madarász, M. Svitok (64. E. Svitok – 82. Valach), Halaška, Kamdem, Mjartan, Oboňa, Katrena, T. Zaťko

MYJAVA B: Mazíny – Pa. Sivák (60. Tomič), Vido, Nikodem (70. Mareček), Gaža, Palkovič (50. Vrábel), Pe. Sivák, Manák, Toman, Horeš, Bruško

V Cigli sa po prvýkrát vo futbalovej histórii predstavil súper z Myjavy. Súper veľmi kvalitný, ktorému len o vlások unikol postup do vyššej súťaže. Aj napriek kvalitám hostí sa domáci chceli so cťou rozlúčiť s ročníkom 2014/15. V horúcom počasí sa očakával pokojný futbal, domáci tak či tak skončili na siedmej priečke, hostia zas na druhej, a tak išlo len o to, aby sa dôstojne odobrali na letné futbalové prázdniny. Cigľania mali hosťom čo oplácať, veď na jeseň 2014 prehrali v Myjave vysoko 0:6 v poslednom kole. Aj v úvode zápasu sa hostia prezentovali dobrou hrou hodnou druhého miesta v tabuľke. V 19. min. mali blízko k otvoreniu skóre, keď domáci obrancovia len vykopávali loptu z bránkovej čiary. V 20. a 22. min. mali tiež dve dobré príležitosti, no ani tie neskončili gólom aj vďaka tomu, že domáci hrali zodpovedne v obrane a zatiaľ boli hosťom vyrovnaným súperom. V 30. min. dokonca viedli 1:0 po kope z rohu a odrazenej lopte, keď nádherne z 25-tich metrov trafil dolný pravý roh hosťujúcej brány Madarász. Nebolo to však všetko, hostia sa nestihli spamätať a v 33. min. po krásnom centri Ďuriša neúnavný Kamdem hlavou zvýšil náskok domácich na 2:0. V 38. min. dobre hrajúci Ďuriš zachránil takmer istý gól, keď center sperujúci na voľného hráča odvrátil do bezpečia. V 45. min. ešte pekne vystrelil Kamdem, no len tesne minul bránku. Aj druhý polčas začal napriek teplu v dobrom tempe a v slušne hranom stretnutí. Hra sa odvíjala väčšinou v strede ihriska, no prišla 66. min. a hostia Horešom z jedenástky zaznamenali dôležitý kontaktný gól – 2:1. Domáci odpovedali v 69. min. šancou Kamdema, no tentoraz jeho hlavička úspešná nebola. V 76. min. strela hostí len tesne minula domácu svätyňu. O minútu na to, to isté zopakoval domáci Halaška. O ďalšiu minútu zas Madarász a diváci boli stále vo vare. V 82. min. po chybe domácej obrany Vido hlavou vyrovnal skóre stretnutia na 2:2. Za predvedený výkon a snahu by si domáci zaslúžili víťazstvo, no treba priznať aj kvality súpera, a tak je remíza spravodlivá.

JÁN ČERNÁK

Lehota p/Vt. – Bošany 0:3 (0:2)

GÓLY: 25. Mišeje, 27. Tkáč, 61. Kubala

ROZHODOVAL: Janček, 150 divákov

LEHOTA: Sokolík (46. Belaň) – Benko, M. Mendel (46. N. Mendel), Královič, Stupka (53. Štefanička), Benčat, Slezák, Cipov, Dorotík, Šimko, Homoľa

BOŠANY: Sláma – Frank, Hodál, Tkáč, Kostolný, Mikloš, Kapusta, Mišeje (78. Kalina), Murko (46. Lauko), Kubala, Beko (59. Januška)

Domáci mali niekoľko šancí, no tie nevyužili. Hostia domácich vyškolili z efektivity a z troch príležitostí strelili tri góly. Kvalitný výkon predviedli rozhodcovia.

JOZEF MENDEL

Ostatné zápasy: Podolie – Horovce 2:1 (1:0), St. Turá – Uhrovec 0:2 (0:0), V. Uherce - Prečín 3:2 (3:1), Ladce – Streženice 4:1 (1:0)

Góly: Kohút, Hronec 3, Hlinka

Ostatné zápasy: Veľké Kostoľany – Borčice 2:1 (1:0), Bošany – Dolná Súča 0:2 (0:0), Boleráz – Trenčianske Stankovce 4:1 (3:0), Nemšová – Plevník 0:3 (0.2), Holíč – Ilava 4:0 (2:0).

Kanianka – Prečín 7:1 (5:0)

Góly: Adamec 2, Klinec, Borko 2, Škultéty, Adamec

Ostatné zápasy: Klát. N. Ves - Košeca 3:1 (0:1), L. Halmo 2, M. Zajíc. Bošáca - Stará Turá 7:0, Drietoma - Dubodiel 3:1, Častkovce - Chynorany 2:1 (1:1), M. Neubauer. Šimonovany - Tr. Turná 2:4 (0:1), I. Beniak, M. Rihari. Papradno - Domaniža 3:2, Opatová - Streženice 3:1.