Štvrtok, 13. máj, 2021 | Meniny má ServácKrížovkyKrížovky

V. futbalová liga

Kaninaka prehrala vo Veľkých Uherciach

Lehota pod Vtáčnikom – Rybany 1:1 (1:0), Trungel – vlastný, 100 divákov, rozhodoval Jakubáč.
Úvod patril hosťom, ktorí nastrelili brvno, ale domáci hneď v siedmej minúte kontrovali gólom Trungela. Potom sa hra vyrovnala a polčas sa dohrával medzi šestnástkami na ťažkom teréne. Druhý polčas domáci pritlačili, ale nešťastný vlastný gól ich pribrzdil. Trungel nepremenil veľkú šancu, keď sa v 75. min ocitol sám pred brankárom.
LEHOTA POD VTÁČNIKOM: Sokolík – Barčin, Vida, M. Habrman, Trungel, R. Habrman, Baláž, R. Mendel, Štefanička, Vojta, Halama, str.: Junas, Farkaš. (V. Škríba)
H. Poruba – Z. Kostoľany 3:2 (0:0), 76. Kozík, 80. Kozík (11 m), 83. Kozík – 61. A. Oršula, 66. Pružinec.
Do polčasu sa hral priemerný zápas, v ktorom si ani jedno z mužstiev nedokázalo vypracovať vyloženú gólovú šancu. V druhom polčase to s domácimi nevyzeralo dobre, keď dve chyby obrany potrestali hostia v rozpätí piatich minút gólmi. K obratu došlo v 76. min, kedy presnou strelou z trestného kopu znížil Kozík. V 80. min po faule brankára na M. Staňa st. vyrovnal Kozík z jedenástky a o tri minúty dovŕšil z ďalšieho priameho kopu hetrik. Porubania dosiahli vydreté, no zaslúžené víťazstvo.
Z. KOSTOĽANY: Zvalo, Duda, Jaroslav Oršula, Adamec, Záhon, A. Oršula, Paukeje, Bajgar (Rolinec), V. Mokoš, Baláž (T. Mokoš), Pružinec.
V. Uherce - Kanianka 2:1 (0:1), 43. Nemec, 56. Kráľ (11 m), 72. Šebesta.
Úvod stretnutia zvládli lepšie hostia. V 16. min. rozhodca odpískal pre hostí pokutový kop, ktorý však nedokázali premeniť. K slovu sa dostali aj domáci keď výbornú strelu Zeleníka z 20 m brankár Gregor chytil. Následne zahrmelo pred domácou bránou, keď po prihrávke cez päťku loptu zachytil Nemec, ktorý svojím presným zásahom rozjasal hostí. 56. nim po hre rukou v šestnástke domáci Kráľ premenil pokutový kop. O minútu neskôr dobre vystrelil Bartoš, ale hosťujúci brankár strelu zlikvidoval. V 72. min si po faule hostí postavil loptu Šebesta a lopta z 20 m skončila po teči hosťujúcej obrany v bráne. Rozhodoval Vánik, 150 divákov.
KANIANKA: Gregor, Líška (Kobulda), Michalička, Richter, Kostolányi (Kamuš), Rybár, Mečiar (Šaray), Hvalka, Pipíška, Nemec, Barborka.
Podolie – Sverepec 4:1 (2:1), Ostrenka, A. Ščepko (11 m), Kališ, R. Augustín – Kardoš. Trenč. Jastrabie – Pov. Teplá 3:0 (1:0), R. Glasa, A. Piláthy, Mišák. Brezová p/B – Malé Lednice 3:0 (2:0), Nemec, Michalička, Dobrovodský. Krásno - Tr. Stankovce 0:3 (0:0), 55. Kapko (11 m), 65. vlastný, 77. vlastný. Bošany - Prečín 2:1 (1:1), 29. Michel, 40. Paprenec, 82. Moravčík.

1. Tr. Stankovce 18 10 6 2 30:13 36 (+12)
8. Podolie 17 8 2 7 27:25 26 (-1)
9. Zem. Kostoľany 18 6 7 5 38:32 25 (+1)
10. Rybany 18 7 4 7 28:23 25 (+1)
11. Tr. Jastrabie 18 8 1 9 37:42 25 (-5)
12. Prečín 17 7 3 7 25:22 24 ( 0)
13. Pov. Teplá 18 6 2 10 25:31 20 (-4)
14. Sverepec 18 3 5 10 22:34 14 (-10)
15. Lehota p/Vt. 17 3 4 10 18:29 13 (-14)
16. Krásno 18 2 0 16 18:58 6 (-24)
Rybanom po skončení súťaže odrátajú 6 bodov.

1. Tatra banka ako prvá banka na Slovensku vydala zelené dlhopisy
  2. Najbrutálnejšie preteky sveta? Extreme E je Formulou 1 v teréne
  3. Portfólio manažér: Čaká nás dobré obdobie pre ekonomiku
  4. Prečo Slováci nemajú rezervy?
  5. Klus, Pirošíková, Bošňák dnes o 17.00 o slobode cestovania
  6. Chcete, aby mali školáci Čerstvé hlavičky? Hlasujte
  7. Vyhrajú elektromobily, autá na vodík alebo hybridy?
  8. Praktické rady, ako zmierniť prejavy alergií. Kľúčom je interiér
  9. Túžite bývať vo svojom za pár mesiacov? Realita s Variant-Haus®
  10. Hokejové hviezdy v biznise nezažiarili. Až na jednu výnimku
  1. Nadácia COOP Jednota rozdá obciam a mestám 156 000 eur
  2. Ďalšie mesto s rýchlou a kvalitnou donáškou!
  10. Túžite bývať vo svojom za pár mesiacov? Realita s Variant-Haus® 5 697

Ponuku môžete využiť aj vtedy, ak v súčasnosti máte aktívne predplatné - nové predplatné vám začne platiť automaticky po skončení vášho súčasného.

23. apr

Čelnú zrážku dvoch osobných motorových vozidiel vo Vyšehradnom, časti Nitrianskeho Pravna v okrese Prievidza, neprežil v stredu (12. 5.) podvečer jeden človek.

6 h
Tréner Danilo Rakočević.

Minulú sezónu asistoval Nagličovi v Interi, túto viedol Handlovčanov.

12 h
Škôlka začne fungovať od septembra.

Od septembra musia všetky päťročné deti absolvovať povinné predškolské vzdelávanie. Môže tak dôjsť k situácii, keď pre mladšie deti v škôlke nebude miesto. Zisťovali sme, ako sú na tom niektoré obce v okrese Prievidza.