PRIEVIDZA. Polícia vyšetruje dopravnú nehodu, ku ktorej došlo v nedeľu 7. júna o 18.10 h na Nábrežnej ulici v Prievidzi. Šofér na priechode pre chodcov zrazil dvoch ľudí.
„Vodič Seatu Alhambra, 22-ročný Patryk B. z Handlovej, narodený v poľskom Novom Targu, nedal prednosť 24-ročnému Michalovi a 23-ročnej Annemárii, ktorí vstúpili na priechod pre chodcov," informovala trenčianska krajská policajná hovorkyňa Elena
Antalová.
Podľa jej ďalších slov Michal následkom zrážky utrpel zlomeniny v oblasti oboch kolien, pomliaždenie ľavého ramena a ľavého lakťa, Annamária pomliaždenie v oblasti oboch kolien, ľavého lakťa a ľavej strany hlavy.
Nehodu polícia vyšetruje ako prečin ublíženia na zdraví, pričom k jej objasneniu bol pribratý aj znalec. V prípade, že Patryka B. obvinia a dokážu mu vinu, hrozí mu trest odňatia slobody až na jeden rok.