Pondelok, 26. júl, 2021 | Meniny má Anna, HanaKrížovkyKrížovky

Medailová žatva pokračuje: Ďalší basketbalisti Prievidze si na krk zavesili cenné kovy

V Žiline sa konal finálový turnaj, ktorý určil meno nového juniorského majstra Slovenska. Medzi najlepšími boli opäť aj výborní Hornonitrania.

(Zdroj: archív klubu)

PRIEVIDZA. Basketbaloví juniori Baníka Cigeľ Prievidza v Žiline nesklamali a domov si odniesli bronzové medaily. V Žiline odohrali celkovo tri zápasy, v ktorých zaznamenali jedno víťazstvo a dve prehry.

Na úvodný súboj nastúpili Baníci proti Victorii Žilina, ktorú zdolali v pomere 72:67. Baníci tesne pred koncom súboja prehrávali, no v mohutnom finiši sa im podarilo nakloniť misky váh na svoju stranu.

V druhom stretnutí však prišiel herný výpadok Baníkov, ktorí poľavili hlavne v druhej štvrtine, čo ich stálo dôležitý bodový zisk. Domáci Academic vyhral v pomere 114:90.

Na posledný súboj finálového turnaja nastúpili prievidzskí juniori proti novému majstrovi Slovenska z Karlovky. Bratislavčania viedli už o devätnásť bodov, čo Prievidžania po vynikajúcom výkone dokázali zvrátiť na jednobodové vedenie. To sa im ale v záverečných sekundách udržať nepodarilo, a tak sa po výhre 70:68 tešila z titulu majstra Slovenska bratislavská Karlovka.

Prievidžania však na turnaji herne nesklamali, o čom hovorí aj účasť v individuálnych oceneniach. Do výberu hviezd sa dostali Filip Halmeš, Samuel Hupka a Jakub Pasovský.

„Celkovo môžeme sezónu hodnotiť pozitívne, nakoľko okrem konečného umiestnenia sa nám podarilo zapojiť do tímu juniorov aj hráčov z nižšej vekovej kategórie, ktorí boli jeho platnou súčasťou. Tohtoročná súťaž bola vyrovnaná, keďže do finále postúpili prvé štyri tímy, medzi ktorými v základnej časti bol rozdiel iba bod. My sme na finále cestovali bez najlepšieho strelca nášho mužstva, ale napriek tomu medailové umiestnenie bolo naším cieľom. Nakoniec sme vybojovali tretie miesto, ktoré je pekným výsledkom juniorského basketbalu a odmenou pre hráčov a všetkých mládežníckych trénerov,“ po podujatí povedal tréner juniorov Róbert Hajský.