Okresný futbal: Veľké derby v Nitrianskom Rudne sledovalo 350 divákov

Víkendové výsledky Majstrovstiev oblasti a I., II. triedy.

Nitrianske Rudno - Rudnianska Lehota 1:1 (0:0)

GÓLY: 55. Šimka (11m) – 77. Belanec

ROZHODOVAL: Gašparovič, 350 divákov

NITR. RUDNO: Dianovský – Kohút, Šimka, Škraban, Chudý (67. Ju. Kohút), Ja. Kohút, Kuric, M. Škraban, Drobec (79. Oršula), Bárta, B. Škraban (84. Harag)

RUD. LEHOTA: Samadržia – Javorček, Balucha, A. Harag (90. Belanec), Gaman, Cebák, Petráš, A. Šimo, M. Belanec, M. Harag, D. Belanec

Ďalšie susedské derby prinieslo svižný, vyrovnaný zápas so šancami na oboch stranách. Pred peknou diváckou kulisou chceli zvíťaziť obe mužstvá. Po bezgólovom prvom polčase pokračovala vyrovnaná hra aj v druhom dejstve. Rudňanci sa dostali do vedenia v 55. min. po nariadenom pokutovom kope, ktorý s istotou premenil kapitán Šimka. V 77. min. vsietili hostia vyrovnávajúci gól po neodpískanom diskutabilnom faule. Preto sa body opäť nakoniec delili.

JOZEF BARBORKA

Veľké Bielice – Oslany 4:1 (3:1)

GÓLY: 5., 26., 60. Štrpka, 11. Jakubík – 10. Mego

ROZHODOVAL: Grznár, 150 divákov

OSLANY: Oršula – Volf (31. D. Gaži), P. Gaži, P. Šándrik, Košian, Tadial, Štálnik, B. Šandrik, Richter, Mego, Hudec

Domáci ovládli zápas a už v 5. min. otvoril skóre Štrpka. Hostia hrali na brejky a po chybe domácej obrany vyrovnal D. Mego. Hneď po rozohraní sa však lopta dostala k voľnému Jakubíkovi, ktorý opäť poslal domácich do vedenia. V 26. min. Štrpka zvýšil na 3:1. Aj v ďalších minútach boli domáci lepším mužstvom, no skórovali už iba raz, keď v 60. min. Štrpka dosiahol hetrik, čím uzatvoril stav stretnutia na konečných 4:1.

Chynorany - Opatovce nad Nitrou 1:1 (1:1)

GÓLY: 14. Ovečka – 5. Benko

ROZHODOVAL: Boško, 100 divákov

OPATOVCE: Gendiar – Ďureje (46. Petreje), P. Hulini, Krčik, Lalik (69. Hrdý), Teslík, Néma, Borko, Benko (90. Čičmanec), R. Hulini, Kohút (78. Kmeť)

V úvodných minútach sa hral rušný futbal. Hostia šli rýchlo do vedenia, ale domáci Ovečka už o deväť minút vyrovnal. Síce sa v ďalšom priebehu rodili šance na oboch stranách, diváci už viac gólov nevideli.

Sebedražie – FC Baník HN Prievidza & Handlová B 1:2 (1:2)

GÓLY: 21. Búry – 2. Viktory, 11. Bača

ROZHODOVAL: Michale, 150 divákov

SEBEDRAŽIE: Varhaník (47. Škorvan) – Mokrý, P. Kolodzej, Zubal, Brindza, Hurtiš, M. Kolodzej, Píš, Habalčík (80. Parízek), Šlosár, Búry

FC BANÍK B: An. Kováčik – Bača (90. Holič), Bublák, Čaládik (46. Bilčík), Andrejčák, Martin Smidka (59. Krško), Al. Kováčik, Švolík, Kozárik (75. Brzáč), Viktory, Mário Smidka

Domáci nastúpi do zápasu laxne, za čo ich kvalitní hostia potrestali a už v 2. min. sa peknou strelou ujali vedenia. V 10. min. po rýchlej akcii zvýšili hostia už na 0:2. Domáci potom prebrali iniciatívu a do polčasu stihli znížiť gólom Búryho, ostatné šance ale zostali nepremenené. V druhom polčase domáci tlačili, ale ani z vyložených šancí nedokázali streliť gól. Hostia boli v druhom polčase zatiahnutí a vypracovali si len jednu gólovú príležitosť. Domáci zahadzovali šance ako na bežiacom páse, a tak stav zostal nezmenený a prehrali 1:2.

IGOR ČERTÍK

Veľký Klíž - Nitrianske Pravno 0:0

ROZHODOVAL: Šugra, 150 divákov

NIT. PRAVNO: Poljak – Čičmanec, Baláž, Haluš, Bielik, Hianik, Dekan, Masaryk, Chupek, Habšuda (69. Češek), Valentín

Domáci mali celozápasovú prevahu, ale nebolo im súdené skórovať ani z tých najvyloženejších šancí. Hostia hrali hlavne na brejky, ktoré domáca obrana s prehľadom odvracala. Zápas sa tak skončil remízou.

Skačany - Kamenec pod Vtáčnikom 1:2 (1:1)

GÓLY: 37. Horniak – 27. Nechala, 68. Stančiak

ROZHODOVAL: Laco, 100 divákov

KAMENEC: Pös – M. Nechala st., Kováčik, Stančiak, M. Nechala ml., Gabriel, Ďurta, Sluka, Pisár, Plachý (75. Višňovský), Šimo

V priemernom zápase si tri body odviezli šťastnejší hostia. Na prvý gól domáci ešte stihli odpovedať, ale v druhom polčase šli hostia opäť do vedenia. V závere sa domáci snažili o vyrovnanie, hostia ale umnou hrou tri body ubránili.

Čereňany - Malá Hradná 2:4 (2:3)

GÓLY: 16. Hanus, 25. vlastný – 19., 34. Dudáš, 30., 69. Beňo

ROZHODOVAL: Miksa, 150 divákov

ČEREŇANY: Mališka – Sedlák, Kollár, L. Holdoš, Hric, Hanus (82. Hulini), Slúka, Pavlov, M. Holdoš, Cifrík, Néč

Po gólovo plodnom a vyrovnanom prvom polčase, v ktorom domáci dvakrát viedli, líder súťaže strhol víťazstvo na svoju stranu.

ROZHODOVAL: Pánis, 50 divákov

NOVÁKY: Kudláč – Zaťko (46. Roháč), Stankovský (77. Plachý), Daubner, Krajči, Adamec, Hajnovič, Oršula, Belko, Tarageľ, Šnirc

CHREN.-BRUSNO: Ľahký (26. Lacko) – Štefka, Paulo De Abreu, Zelenák, Gilan, Solčani, Trgiňa, I. Vojtko, Tínes, E. Vojtko, Ďurdina

V zápase slabej úrovne zvíťazilo šťastnejšie mužstvo.

ĽUBOMÍR ĎURECH

Hradec – Tužina 1:2 (1:2)

GÓLY: 12. P. Briatka – 32. Kulich, 45. Kvašnica

ROZHODOVAL: Matuška, 50 divákov

HRADEC: Šnirc – Farkaš, Šovčík, Valko (60. Novotný), Krško, Mokrý, Čičmanec, Kaniansky, J. Briatka, Mokrý, P. Briatka

TUŽINA: Klopan – Gombarček, Majo, Kmeťko, Pekár, Kulich, A. Kvašnica, Galus (25. V. Kvašnica), Škovran, J. Kvašnica (90. Dzina), Sopko

Domáci sa ujali vedenia zásluhou P. Briatku, no hostia ešte do polčasu stihli skóre otočiť – 1:2. V druhom polčase sa snažili domáci o vyrovnanie, mali aj množstvo šancí, ktoré však nevyužili, a tak v platnosti zostalo skóre 1:2. Remíza by bola spravodlivejšia, no šťastnejší boli tentokrát hostia.

JOZEF JAŠKO

Diviacka Nová Ves - Nitrianske Sučany 3:4 (1:3)

GÓLY: 28., 75., 89. Vavro – 20. Mihálik, 25. Petráš, 41. Čertek, 85. Matúš Miklaš

ROZHODOVAL: Kluka, 100 divákov

D. N. VES: Mazán – Šlabjar, Šimurda, Géczy, Jankeje, Lupták (46. Štrbák), Pekár, Uhlár, Hagara, Vavro, Štrbák

NIT. SUČANY: Petrišák – Kočiš (51. Marek Miklaš), Pánis, Čertek, Bútora, A. Vlnka, Fodor, Marek Miklaš (86. A. Miklaš), Petráš (81. Haluš), L. Vlnka, Mihálik (71. Matúš Miklaš)

Vo veľmi dobrom zápase hostia potvrdili svoje postavenie v tabuľke. Disciplinovane plnili stanovené úlohy na hracej ploche a nedovolili domácim aj napriek prevahe zúročiť šance, ktoré mali, na lepší výsledok. V zápase veľmi dobrej úrovne mužstvá potvrdili svoju kvalitu.

RÓBERT ŽEMBER

Kľačno – Poruba 2:1 (2:0)

GÓLY: 12., 44. Leitman – 89. Gaman

ROZHODOVAL: Penčák, 150 divákov

KĽAČNO: Kančev – Proč, Strečanský, Mendel, Pavliček (85. Greschner), Kristel, Hanus, Kubásek (55. Mundier), Mauer, Leitman (67. Oprendek), Jakob (81. Sloboda)

PORUBA: Pieš – Mihálka, Rybár, Valach, Švolík, Rusnok, Kozák, Šnirc, Jamriško, Gebrlín (75. Gaman), Čavojský

Po jesennom incidente z posledného vzájomného stretnutia týchto mužstiev, ktoré sa muselo opakovať, sa tento zápas začal hrať opatrne. Ako prví sa vedenia ujali domáci v 12. min. gólom Leitmana. Tesne pred odchodom do šatní sa domácim podarilo zvýšiť na 2:0 opäť zásluhou Leitmana. V druhom polčase domáci vsietili ešte jeden gól, no rozhodca ho kvôli faulu na brankára neuznal. Tesne pred koncom hostia upravili na konečných 2:1. Za krásneho počasia sa hral celkom slušný futbal.

JOZEF SEČIANSKY

Diviaky nad Nitricou – Bystričany 2:1 (1:1)

GÓLY: 10. Matejovič, 63. Škríp – 12. Grolmus

DIVIAKY: Kolárik – Pružinec, Mercek (59. Škríp), Púčik, Valuška, Koššo, V. Kaňa, M. Kaňa, Matejovič (60. Belanec), P. Kaňa, Blaho

BYSTRIČANY: Plachý – Mikula, Kmeť, P. Grolmus, Škoda, Obžera, J. Grolmus, Bobok, Belica, Oršula, Hlaváč

Hostia boli v prvom polčase o niečo lepší, ale aj napriek tomu strelili gól domáci. V 12. min. hostia vyrovnali na polčasových 1:1. Domáci nastúpili do druhého polčasu s odhodlaním strhnúť víťazstvo na svoju stranu, čo sa im aj podarilo.

ŠTEFAN TESAROVIČ

Pravenec – Malinová 1:3 (1:0)

GÓLY: 6. Uhliar – 54., 83. M. Stiffel, 86. Pekár

ROZHODOVAL: Žiak, 200 divákov

PRAVENEC: Šujan – Bobocký, Majzlan, Hvolka, Uhliar (70. Bugár), Krč, Jánoška, Minich, Lalúch, Adamček, Mihalička

MALINOVÁ: M. Bolfík – I. Filkorn, J. Bolfík, J. Stiffel, Luprich, T. Bobok (45. Blahuta), M. Stiffel, J. Bobok (39. Žigmond), Dudáš, M. Filkorn, Pekár

Domáci sa od začiatku zápasu pustili do súpera a už v 6. min. sa po góle Uhliara ujali vedenia 1:0. Hneď v 8. min. domáci nastrelili tyčku, v 12. min. zas brvno. Ďalšie šance chytil výrobný brankár hostí. Do druhého polčasu nastúpili hostia so snahou o vyrovnanie, čo sa im podarilo v 56. min. náhodným gólom M. Stiffela. V 80. min. domáce mužstvo opäť trafilo tyčku a z následného protiútoku pridal M. Stiffel druhý gól hostí. V 85. min. dostali domáci aj tretí gól, keď pokutový kop premenil Pekár.

MILOŠ BOBOCKÝ

Koš – Ráztočno 2:1 (2:0)

GÓLY: 37. M. Pipíška, 40. Breznický –  82. Strelka

ROZHODOVAL: Jančich, 100 divákov

KOŠ: Kušnír – Civáň, Pieš, Špeťko, Pažický, Schnierer (9. Weiss), Ľ. Pipíška, Molnár (85. Bielik), Baláž, Breznický (80. Kliment), M. Pipíška (90. Málik)

RÁZTOČNO: Vašíček – Ďurík, Strelka, Ležovič, Oberfranc, Drnaj, Matuškovič, Petrucha, Kerata, Krutý, Drozd (68. Ulbrik)

V úvode stretnutia sa hral vyrovnaný zápas na oboch stranách. Košania postupne prevzali iniciatívu a po zahranom priamom kope prestrelil hosťujúcu obranu Pipíška. V závere polčasu po brejkovej akcii zvýšil náskok domácich umiestnenou strelou Breznický. Do druhého polčasu nastúpili obe mužstvá s útočnou hrou, avšak ku gólovým situáciám nedochádzalo. V 80. min. z priameho kopu korigoval výsledok Strelka. Víťazstvo domácich bolo zaslúžené.

JÁN MJARTAN

II. TRIEDA

18. kolo

Podhradie – Temeš 0:0

ROZHODOVAL: Jančich, 50 divákov

PODHRADIE: Sokolík – Dudáš, Farkaš, Mujkoš, Dorotík, Junas (46. Putyra), Vida (75. Královič), Matušov, Cipov, Homoľa, Kriška

TEMEŠ: Hrdý – E. Kluvanec (21. Masný), Lapin (55. M. Kluvanec), Krištof, Andris, R. Kluvanec, Blaho (67. Oršula), Borecký, Trungel, Michale, Oravec (72. Vrška)

Vyrovnaný zápas s minimom šancí na oboch stranách. Hralo sa prevažne v strede poľa, a tak diváci gól nevideli.

ŠTEFAN MATUŠOV

Čavoj - Veľká Čausa 1:0 (0:0)

GÓL: 81. Ferenčík

ROZHODOVAL: Struhár, 60 divákov

ČAVOJ: Cíger – Šimka, J. Halaška, Cibulka, Bača, Ferenčík, D. Čičmanec, Karvaš, Šagát, Beseda, M. Halaška, str: M. Čičmanec, P. Svrček, Vlčko

V. ČAUSA: Obert – Hanko, Volf, Osvald, Cipov, Kollár, Kipikaša, L. Vido, Branik, Jamriška, Pines, str: Prokein, D. Vido

V priemernom zápase sa v prvom polčase hral nezáživný futbal v podaní oboch mužstiev. V druhom polčase domáci vyvinuli viac úsilia a dočkali sa vytúženého gólu, ktorý v 81. min. vsietil nádherne Ferenčík. Čavojskí hráči venujú víťazstvo svojmu trénerovi Michalovi Svrčkovi, ktorý oslávil päťdesiatku.

DUŠAN VLČKO

Veľká Lehôtka – Nitrica 1:3 (1:2)

GÓLY: 8. Šimo – 16. I. Bruška, 20., 59. Kňaz

ROZHODOVAL: Lazár, 50 divákov

V. LEHÔTKA: Laluha – Šovčík, Šušoliak, Mello, Bátora, Michalovič, Mjartan, Martin Matejov, Maroš Matejov, Šimo

NITRICA: Kerpner – Kňaz, I. Bruška, Gašparovič, Kováč, P. Bruška (76. Babuljak), A. Bruška, M. Bruška, R. Bruška, Koreň (4. Rendek), Kráľ

Domáci nastúpili iba desiati. V decimovanej zostave so zraneniami si zaslúžia absolutórium za bojovný výkon, pretože bojovali pokiaľ im sily stačili. Neskôr sa prejavila únava a nižší počet hráčov na ihrisku. Domáci sa rýchlo ujali vedenia, na čo hostia zareagovali vyrovnaním a neskôr aj otočením stavu vo svoj prospech. Pochvalu za veľmi dobrý výkon si zaslúžia aj rozhodcovia.

JÁN MÄSIAR

Liešťany - Kostolná Ves 6:1 (3:1)

GÓLY: 2. Cvičela, 15. Javorček, 42., 82. Siekel, 50. Pietrik, 84. Duchoň – 38. Homola

ROZHODOVAL: Majzlan, 120 divákov

LIEŠŤANY: Babašta – Krajčík, Sedláček, Siekel, Tkáč, Kocúr, Michal, Lomnický, Pietrik (57. Mišáni), Cvičela (70. Duchoň), V. Javorček (46. J. Javorček)

KOSTOLNÁ VES: R. Ďuriš – Pažický, Jurenka, Papranec, D. Ďuriš, Dubnický, Štefanec, Homola, Adámik, Pánis, Hnát (50. Sobota)

Od začiatku boli domáci lepším mužstvom, čomu zodpovedá aj výsledok. Domáci zahrali kombinačne pekný futbal, ktorý sa musel páčiť aj fanúšikom.

RADOVAN SEDLÁČEK

Bojnice – Ned.-Brezany 1:1 (0:1)

GÓLY: 49. Kočner – 8. Kovalčík

ROZHODOVAL: Čulaga, 50 divákov

BOJNICE: Očenáš – Tadiaľ, Grešner, Zemanovič, Adamec, Vrták, Hrehuš, Ondráš, Ziman (74. Tomasta), Kočner, Rybár

NED.-BREZANY: Flimel – Solárik, Malik, Važan, Rajčanyi, Krebes, Málik, Kovalčík, Hanúska, Hrdý (88. Šnirc), Tóth

Priemerný zápas, v ktorom sa opäť potvrdilo, že hrať na šance a naviac nepremeniť ani pokutový kop, nemôže uspokojiť ani tú málopočetnú návštevu. A ak k tomu prirátame skutočnosť, že domáci hrali v početnej prevahe od 35. min., dosiahnutý výsledok je prehrou. Sedem žltých kariet a jedna červená je na jeden zápas trochu priveľa.