Štvrtok, 26. november, 2020 | Meniny má KornelKrížovkyKrížovky

Komárno má šancu na premiérový titul, Prievidza si chce vynútiť siedmy duel

Ďalší finálový súboj finálovej série Eurovia SBL je na programe dnes o 18:00 hod.

(Zdroj: TASR)

PRIEVIDZA. Basketbalisti MBK Rieker Com Therm Komárno budú mať dnes jedinečnú šancu ukončiť finálovú sériu SBL a získať premiérový majstrovský titul v klubovej histórii. Nad BC Prievidza vedú 3:2 na zápasy a v domovskej hale, ktorá bude hostiť šiesty duel v stredu od 18.00 h, v aktuálnom kalendárnom roku ešte neprehrali.

Komárňania mali prvú šancu rozhodnúť o zisku titulu v sobotu na palubovke Prievidze. Domáci ale zvládli dôležitý duel a po výhre 96:70 znížili stav série na 2:3. Stretnutie však malo nechutnú dohru. Krátko po záverečnom hvizde sa dostali do fyzickej konfrontácie tréner BC Krunoslav Krajnovič a krídelník MBK Siniša Bilič. Obaja mali medzi sebou konflikt už počas zápasu, v druhom polčase ich museli rozhodcovia napomínať po ostrej výmene názorov. Pri podávaní rúk vzplanuli balkánske emócie, Chorváta Krajnoviča a Slovinca Biliča museli od seba oddeľovať až hráči a funkcionári oboch tímov. Medzitým padli vulgárne slová i pľuvance, tiekla aj krv. Emócie sa potom preniesli aj na členov oboch fanúšikovských táborov, viaceré pästné súboje musela ukončiť až bezpečnostná služba. Disciplinárka SBL v pondelok potrestala oboch aktérov podmienečnými trestami a finančnými pokutami.

Klub zo slovensko-maďarského pohraničia si však z prehry ťažkú hlavu nerobil. V rámci súbojov SBL doma naposledy prehral 8. novembra minulého roka s Handlovou (70:79). Následne uspel na vlastnej palubovke 18-krát za sebou a na podporu fanúšikov sa bude spoliehať aj v stredu.

„Keby to bol zápas v základnej časti, bolo by to bolestivé, ale v tejto situácií stále vedieme a môžeme rozhodnúť na domácej palubovke. Ideme teraz domov a pokúsime sa o to, o čo sa pokúšame celú sezónu,“ povedal po sobotňajšom súboji tréner MBK Miljan Čurovič. Prievidza však už predtým dokázala, že s Komárnom môže hrať vyrovnanú partiu aj na jeho palubovke. V druhom zápase série viedli Hornonitrania tri minúty pred koncom o osem bodov, ale nezvládli záver.

Príležitosť poslať duel do predĺženia nevyužil rozohrávač BC Jontel Evans, ktorý v poslednej sekunde riadneho hracieho času premenil len jeden z dvojice trestných hodov. Prievidza v stredu nastúpi s vedomím, že ak uspeje, rozhodujúci siedmy duel sa bude hrať na jej palubovke v sobotu 16. mája.

5. Rozbiehať biznis v čase korony? Ide to
  6. Máte nápad ako zlepšiť svoje okolie? Radi ho podporíme!
  7. Koronakríza: Ako vyzerá jeden deň operátorky infolinky?
  8. Tento rok by mal 70: Legenda Karola Duchoňa ožije u vás doma
  9. Hubert – keď život chutí už 195 rokov
  10. Slovenská firma reformuje tradičné multimiliardové odvetvie
  1. Koronakríza: Ako vyzerá jeden deň operátorky infolinky?
  2. Máte nápad ako zlepšiť svoje okolie? Radi ho podporíme!
  3. Tento rok by mal 70: Legenda Karola Duchoňa ožije u vás doma
  4. Helske očarila nemeckých dôchodcov
  5. Nová služba v Pezinku – bezplatný zber elektroodpadu
  6. OFFICE ROKA 2020 poukáže na transformáciu pracovného prostredia
  7. V mlieku už nie sme sebestační. Čo sa musí zmeniť?

Pozrite si tiež články z hlavnej témy  Basketbal  na sport.sme.sk

Premiér: Minister školstva má naplánovať, ako vrátiť deti do škôl od 7. decembra

Premiér chce, aby systém následne mohol fungovať aj v ďalších mesiacoch.

Pri plošnom testovaní sa využívajú antigénové testy.

Premiér: Od plánu plošného testovania budúci víkend sa zatiaľ upúšťa

Zdá sa, že celoplošné testovanie cez mikulášsky víkend nebude.

Premiér Igor Matovič.

Obyvatelia Handlovej si za odvoz odpadu priplatia

Handlovčania by mali za odvoz a spracovanie komunálneho odpadu od budúceho roka platiť o tri eurá viac. Dôvodom je zmena legislatívy

ilustračná foto

Nedokázal zaparkovať, dôvod prezradila dychová skúška na alkohol

Opitého 53-ročného šoféra chytili policajti v utorok dopoludnia na sídlisku v Prievidzi. Vodič VW sa márne snažil trafiť do vyznačeného parkovacieho miesta.