Nedeľa, 16. máj, 2021 | Meniny má SvetozárKrížovkyKrížovky

Po víťazstve nad majstrom Handlová druhá

Skupina o 1. – 6. miesto, 10. kolo: Baník Handlová – E.S.O. Lučenec 97:89 (55:34), Štefánik 41 (6 trojok), Rozman 13, Nedeliak 10, Golian 9, Barišič 9, Jonas 8, Klátik 5, Madaj 2 – Szilvasy 28 (4), Klarič 25, Delalič 11, Minovski 9, Miš 9. TH: 27/23 – 42/

Basketbalová extraliga
28, F: 30 – 26, trojky: 10 – 5. Pred 800 divákmi rozhodovali J. Janáč a Pavelka.

V poslednom kole nadstavbovej časti išlo obom družstvám o veľa, mohli si v tabuľke polepšiť i pohoršiť. Handlovčania dokonca za istých okolností mohli skončiť na prvej pozíciu po nadstavbovej časti. Samotný úvod duelu bol poznačený nervozitou v oboch táboroch, už v 2. min sa strhla na ihrisku menšia šarvátka. Emócie sa však podarilo schladiť. Lepšie začali domáci, ktorí v 4. minúte viedli 8:3. Strelecky sa chytil domáci Štefánik, ktorý spustil na kôš hostí doslova kanonádu. Za úvodných osem minút hosťom nasúkal nevídaných 19 bodov a baníci razom viedli 24:10. O dve minúty neskôr už mali Handlovčania 20-bodový náskok (31:11). V druhej štvrtine sa hra vyrovnala. Baníci si v nasledujúcich dvoch štvrtinách svoj náskok udržiavali, všetky pokusy hostí priblížiť sa Handlovčanom zlyhávali. Tí vstupovali do poslednej desaťminútovky za stavu 77:58 a zdalo sa, že je o víťazovi duelu rozhodnuté. Lučenec však zapol na vyššie obrátky, v 34. min znížil na 66:79 a neskôr po osembodovej sérii sa priblížil baníkom na tri body 80:83 (37. min). Handlovčania však zvrat nepripustili, po bodoch Štefánika a Barišiča sa v poslednej minúte od súpera odpútali na rozdiel 11-bodov (95:86)....

Baníci po víťazstve nad Lučencom vstupujú do play-off z druhého miesta, čo je pre nich historicky najlepšie umiestnenie po skončení dlhodobej časti extraligy. V prípade, že by Nitra v poslednom kole uspela vo Svite mohli byť dokonca prví! Takto pri rovnosti bodov rozhodovali o konečnom umiestnení na 1. a 2. mieste vzájomné zápasy Handlovej a Svitu. Pri zhodnom počte víťazstiev mal v nich Svit lepšie skóre. Súperom Baníka v prvom kole vyraďovacích bojov, ktoré sa hrá na tri víťazné zápasy, bude siedme Komárno. Prvé stretnutie série je na programe v sobotu v Handlovej.
Ostatné výsledky: Svit – Nitra 68:59, Sp. N. Ves – Košice 75:73.

Prekonal svoj rekord
Na palubovke výkonom i streleckou potenciou zaujal opäť Jaroslav Štefánik. Toto 29-ročné handlovské krídlo potvrdilo, že je v závere nadstavbovej časti vo forme. V posledných minútach zápasu s Lučencom sa J. Štefánikovi dokonca podarilo pokoriť už 5 rokov starý osobný rekord v počte nastrieľaných bodov v jednom stretnutí, ktorý predstavoval 36 bodov. Zaujímavé je, že v predposlednom domácom súboji s Košicami si vytvoril s 34 bodmi sezónne maximum a v poslednom dueli so 41 bodmi osobné maximum. Uvidíme, čo nám ukáže nabudúce...

1. Kúrenie počas jari: Ako si udržať teplo a ušetriť viac peňazí