V internetovej dražbe ponúkol za červenú mikinu patriacu Tomášovi Bezdedovi najvyššiu sumu – 18 400 korún. Porazil tak ďalších 1499 súperov, ktorí sa do dražby zapojili. Mikinu si prevzal na poslednej Goodbye párty, ktorá sa konala po priamom prenose súťaže Slovensko hľadá Superstar, od samotného Tomáša Bezdedu.
Tí, ktorým sa doteraz nepodarilo dostať ani na jeden finálový večer Superstar do Národného tenisového centra v Bratislave, môžu všetko sledovať v priamom televíznom prenose. A už nielen doma! Niektoré kaviarne a puby zareagovali na obrovskú popularitu tohto programu a ponúkajú Superstar na veľkoplošných obrazovkách. Na atmosféru v jednej z prievidzských kaviarní sme sa boli pozrieť počas piatkového prenosu.
Aký nápoj si ľudia najčastejšie dávajú k Superstar? Prečo sa rozhodli sledovať súťaž mimo domu v spoločnosti priateľov? Komu zo spevákov držia palce? Čo urobí Drahoslav Tkáč s mikinou? S kým sa v Bratislave stretol?
Hystéria okolo Superstar neustále vzrastá. Čo bude na jej vrchole a kde to skončí, nikto netuší. Ale to, že ľudia sú ochotní urobiť čokoľvek, sa nedá poprieť. Ukážkou je aukcia mikiny Tomáša Bezdedu, ktorá nedávno prebehla na internetovom portáli. Najvyššiu sumu, obdivuhodných 18 400 korún, ponúkol dvadsaťročný Drahoslav Tkáč z Diviak nad Nitricou.
Mnohí mlčky krútia hlavou, iní klebetia, fanúšičky ticho závidia... Prečo pokiaľ bol až Drahoslav kvôli červenej mikine ochotný ísť? „Informáciu o dražbe som zistil až dva dni po jej začatí a povedal som si ´Prečo nie?´ Predpokladal som, že suma bude dosť vysoká. Chcel som však ísť ešte vyššie, keby to bolo potrebné. Ale ostatní asi nie,“ smeje sa dražiteľ, ktorý porazil 1499 súperov.
Určite sa pýtate, kde mladý človek vzal financie na takú drahú „zábavku“. „Pracujem ako živnostník. Momentálne ale prechádzam z jednej spoločnosti do druhej a preto som si na zaplatenie mikiny musel požičať,“ hovorí mladý dražiteľ s potvrdením o platbe v ruke. „Po výhernej sms mi síce prebehla hlavou myšlienka pochybnosti, ale som rád, že som vyhral ja a peniaze prispeli na útulok Slobody zvierat. Tam totiž putoval výťažok z dražby.“
Červenú bundu prevzal na Superstar Goodbye party v Bratislave priamo z rúk finalistu Tomáša Bezdedu, ktorý na ňu, samozrejme, venoval autogram. A čo s ňou bude ďalej? „Darujem je nejakej fanúšičke.“
Spolu s mikinou a pozvaním na párty získal Drahoslav tiež vstupenky na finálové večery priamo v Národnom tenisovom centre v Bratislave, kde si vychutná atmosféru a napätie celej megašou v ďalších týždňoch. A to, že svet je naozaj malý, a ani Superstar nie je len pre „vyvolených“ sa ukázalo i na „mikinovej párty“ pri nečakanom stretnutí dražiteľa s hudobnou skupinou SPRAY z Veľkej Lehôtky. „Chcel som sa stretnúť s finalistami, tak som trochu šťastiu pomohol,“ hovorí Jozef Bullo. „Obmenil som titulnú stranu novín odstránením fotky finalistu za svoju tvár. Naozaj som neveril, že ma vyberú.“
Vidieť, že sny sa plnia. Stačí chcieť a mať odvahu niečo pre to urobiť. „Rozdali sme spevákom naše CD. Bola to príležitosť sa zviditeľniť. A myslím, že i náš okres, keď sme sa tu toľkí stretli,“ smeje sa Braňo.
Chcete i vy zažiť stretnutie s finalistami? Stačí fantázia, odvaha a samozrejme šťastie. Držím palce! Stojí to za to.