Deti často presvedčia rodičov, že chcú psíka, či iné zvieratko, no keď ho nakoniec majú a musia sa oň starať, prestane ich zaujímať. Po Vianociach sa preto na ulici objavuje viac opustených psov, ako v iných častiach roka.
Handlovskí mestskí policajti objavili v uliciach mesta po vianočných sviatkoch niekoľko psíkov, dospelých aj šteniatok. Všetky skončili v útulku. Podľa náčelníka Mestskej polície v Handlovej Rastislava Tomanicu, je to každoročný jav. „Vždy na prelome rokov sa zvýši počet psov, ktorých musíme umiestniť do útulku. Jeho kapacita je 20 až 25 psov, pričom záleží od veľkosti plemena. V súčasnosti ich je tam dvanásť až pätnásť, pretože sa nám celkom úspešne darí umiestňovať ich k novým majiteľom. Cez videotex našej handlovskej televízie vyzývame najskôr majiteľov psov, aby si ich prišli vyzdvihnúť. Keď tak neurobia, vezme si ich niekto iný.“ Do handlovského útulku chcú často priviezť nechcených psov aj z iných miest a obcí, či dokonca aj z iných okresov. No jeho kapacita je neustále vyťažená psíkmi, ktoré sa voľne pohybujú po Handlovej.
Kým vlani v novembri bolo v prievidzskom útulku osem až desať psov, na prelome decembra a januára sa toto číslo vyšplhalo až na osemnásť. „To je dôkaz, že po Vianociach sa aj v Prievidzi ocitli na ulici psíkovia, ktorých nikto nechce. Našťastie, vždy sa nájdu dobrí ľudia, ktorí si tohto najlepšieho priateľa človeka osvoja a vytvoria mu nový domov,“ povedal pre Prieboj pracovník prievidzského útulku Rudolf Ľahký. Minulý týždeň bolo v tomto útulku 16 psíkov, ktorí čakajú na nových majiteľov. Autor: mak