. Predvídaví zrejme neboli ani cestári, ktorí sa k najťažšie prejazdným úsekom už vlastne ani nemohli dostať, pretože ich blokovali skrížené kamióny. Zápchy sa však tvorili aj v centre Prievidze.
Podľa našich informácií boli prioritou cestárov horské prechody, už okolo 17. hodiny však zostali dva posýpače zablokované pod Kľakom, kde im cestu skrížili nákladné autá. Rovnaké problémy boli aj na Banskej a za Handlovou, najhoršie ale dopadli vodiči prechádzajúci cez Nitrianske Pravno smerom na Martin. Pred Vyšehradným poobede zatarasili cestu skrížené kamióny, a cestári sa mohli už len bezmocne prizerať. O niekoľko hodín sa v Pravne vytvorila obrovská kolóna nákladných áut. Ich vodiči strávili v obci celú noc, podľa niektorých sa čakalo rekordných 23 hodín. „Nepomohlo ani odhrabávanie snehu okolo áut, podsýpanie štrkom ani reťaze. Pohnúť sa vpred nebolo možné. Cestári to podcenili,“ posťažoval sa nám vo štvrtok večer rezignovaný vodič z Martina. Jeho kolegovia už taktiež prestávali veriť, že cesta sa spriechodní. Vodiči nadávali na cestárov, tí však argumentovali slovami, že situáciu podcenili samotní kamionisti. Naložené autá so slabými pneumatikami im znemožnili prístup a vyslobodenie im priniesol až ranný dážď, vďaka ktorému sa sneh začal postupne topiť. Problémy však boli aj v centre Prievidze, pri kruhovom objazde v smere od autobusovej stanice sa čakalo 15 minút, meškali aj linky prímestskej dopravy. Výnimkou neboli ani drobné dopravné nehody, napokon, jazdilo sa po utlačenej vrstve snehu.. Ako sme sa však dozvedeli od Adriána Lišku z Okresného dopravného inšpektorátu v Prievidzi, nehôd nebolo veľa, pretože vodiči boli opatrnejší. Policajti však mali plné ruky práce s regulovaním osobnej dopravy na už spomínaných horských priechodoch.
Kým sneh narobil vo štvrtok poriadne starosti všetkým vodičom, daždivé piatkové ráno sa už nieslo v znamení „potopy“. Neodhrnutý sneh sa začal topiť a na niektorých cestách doslova stála voda. Okrem vodičov už na nadávali aj chodci, ktorým sa voda naberala do topánok. Havarijnú situáciu zažívali napríklad v zdravotnom stredisku v Nitrianskom Rudne, kde roztopený sneh na streche začal presakovať do ambulancií. Podľa informácií starostky Zdenky Hlivovej však chyba nebola v samotnom počasí, ale v prístupe majiteľa budovy. „Trenčiansky samosprávny kraj nám ju nechce predať a my predsa nemôže investovať do cudzieho majetku. Keby sme stredisko dostali za symbolickú korunu, určite nájdeme spôsob, ako strechu opraviť. Neustále odhadzovanie snehu zo strechy nás nezachráni,“ povedala. Minulotýždňová kalamita teda dala zabrať všetkým. Väčšina „postihnutých“ sa však zhodla v jednom - na sneh sme pripravení len dovtedy, kým nezačne padať.