Sobota, 31. júl, 2021 | Meniny má IgnácKrížovkyKrížovky

O víťazstve rozhodol Šimo v poslednej minúte

5. kolo: MŠHK Prievidza – Pov. Bystrica 4:3 (1:1, 1:0, 2:2), 12. Dušička, 37. Kozár, 57. Vígh, 60. Šimo – 10. Stráňovský, 51. Zaťko, 58. Kiška. Vylúčení 7:

I. hokejová liga

9 na 2 min, presilovky 1:1, oslabenia 0:0. Pred 870 divákmi rozhodovali Babeliak – Číž, Neuzer. MŠHK: Š. Paták – Maček, Kozár, Švarba, Šimo, Jaško, Koch, Beláň, Ulbrík. – Kaikl, Malíček, Dušička – Goga, Vígh, Lauko – Malinjak, Štefík, Krúpa - M. Paták, Kliment, Marmurowicz.

V zápase Prievidze a posledného celku priebežnej tabuľky sa očakávalo jednoznačné víťazstvo domácich. Tí však pripravili fanúšikom nečakanú drámu. V 10. min dokonca prvý raz v sezóne prehrávali na vlastnom ľade po góle Stráňovského. O 2 min už bolo vyrovnané, keď Dušička tvrdou strelou počas presilovky prekonal Kreta. Prievidžania začali druhú tretinu mohutným tlakom, ne nedokázali využiť svoje šance. V 33. min mal gól na hokejke Goga, no zblízka trafil iba konštrukciu Kretovej brány. O dve min zasa netrafil odkrytú bránu Lauko po spolupráci s Víghom. Prievidžania sa dočkali vedúceho gólu v 37. min, kedy Kozár prekonal Kreta. Následne mohli hostí „zlomiť“ Dušička a Goga, obaja však svoje samostatné nájazdy gólovo nezúročili. Hráči MŠHK sa strelecky trápili aj v prvej desaťminútovke tretej časti, kedy zahodili nejednu sľubnú šancu. Trest nenechal na seba dlho čakať, v 51. min vyrovnal v presilovke Zaťko. V 57. min sa domáci opäť dostali do vedenia, keď Vígh po spätnej prihrávke Švarbu prekonal Kreta. Dráma pokračovala, o minútu neskôr vyrovnal po skrumáži pred Patákovou bránou Sekula. Keď sa už zdalo, že stretnutie sa „prehupne“ do predĺženia, rozhodol o trojbodovom zisku domácich Šimo.
Vladimír Šťastný, tréner MŠHK Prievidza: „Spokojný môžem byť iba s tromi bodmi a bojovnosťou našich hráčov, nie s predvedenou hrou. Neplnením svojich úloh, množstvom taktických chýb a faulov, sme umožnili súperovi držať s nami krok celý zápas.“

Ostatné výsledky: Trebišov – Prešov 5:2, B. Bystrica – Senica 3:5, Detva – Martin 2:5, Piešťany – Topoľčany 2:3, Trnava – Sp. N. Ves 5:2.
6. kolo: Martin – MŠHK Prievidza 2:0 (0:0, 0:0, 2:0), 50. Mucha, 57. Važan. Vylúčení 1:4 na 2 min, presilovky a oslabenia 0:0. Pred 1600 divákmi rozhodovali Findura – Mihajlo, Tornay. MŠHK: Klosík - Maček, Kozár, Jaško, Šimo, Beláň, Koch – Goga, Vígh, Dušička – Kaikl, Marmurowicz, Lauko – Malinjak, Štefík, Krúpa – Žila, M. Paták, Kliment.

U lídra súťaže odohrali Prievidžania s domácimi vyrovnaný zápas. V prvých dvoch tretinách zostalo nevyužitých množstvo šancí na oboch stranách aj zásluhou dobrých zákrokov brankárov. Ako prví sa zo strelenia gólu radovali Martinčania, keď Mucha v 50. min prekonal Klosíka. Domáci si víťazstvo v 57. min poistili druhým gólom a Prievidžania sa opäť vrátili zo súperovho ľadu bez bodu.
Róbert Kaláber, asistent trénera MŠHK Prievidza: „Pred poslednou tretinou bolo zrejmé, že kto dá prvý gól, zvíťazí, čo sa aj potvrdilo. Za bojovný a zodpovedný výkon sme si zaslúžili zabodovať.“

Ostatné výsledky: Prešov – Sp. N. Ves 5:2, Topoľčany – Trnava 1:7, P. Bystrica – Piešťany 4:3, B. Bystrica – Detva 0:2, Trebišov – Senica 5:1.
12.P. Bystrica 6 1 0 0 5 9:30 3
Pozn. k tabuľke: Čísla za menom klubu znamenajú počet zápasov, počet výhier v riadnom hracom čase (3 b), počet víťazstiev po predĺžení, resp. po sam. nájazdoch (2 b), počet prehier po predĺž resp. po sam. nájazdoch (1 b), počet prehier (0 b) skóre a body.
Utorok privíta Prievidza Ban. Bystricu a v piatok sa hráči MŠHK predstavia v Trebišove.