Streda, 28. október, 2020 | Meniny má DobromilaKrížovkyKrížovky

Elas Cup 2005 v znamení tenistov z Topoľčian

Predminulú sobotu a nedeľu sa na dvorcoch tenisového klubu Baník Prievidza, na TK Benedikti a na kurtoch v Nedožeroch-Brezanoch uskutočnil 4. ročník amatérskeho tenisového turnaja Elas Cup 2004.

Predstavilo sa na ňom 33 súťažiacich v kategórii do 40 rokov a 32 tenistov v kategórii nad 40 rokov, nielen z nášho okresu ale aj z Bratislavy, Pezinka, N. Zámkov, Topoľčian, Nitry a Pov. Bystrice. Dovedna sa odohralo 85 zápasov, z ktorých vzišli víťazi v oboch spomínaných kategóriach i vo štvorhrách. V hlavnej kategórii bol našim najhorúcejším želiezkom v ohni Prievidžan Peter Kubinec, prvý nasadený hráč. Ten napokon skončil v semifinále na štíte Henrigua Gr´´unvaldera z Topoľčian. Ani tento hráč sa však netešil z turnajového triumfu, vo finále ho zdolal druhý nasadený tenista Marián Uhlár z Topoľčian, ktorý svoju tretiu účasť na turnaji pretavil do tretieho finálového súboja. Jedinú prehru na troch ročníkoch Elas Cupe mu uštedril vo vlaňajšom finále René Forner z Bratislavy. Tento rok skončil minuloročný víťaz na rakete Uhlára už vo štvrťfinále.
V kategórii nad 40 rokov mal náš okres taktiež najvyššie nasadeného hráča v osobe Jozef Kolářa z Novák, ktorý bol počas predchádzajúcich troch ročníkov raz prvý a dvakrát druhý. Aj teraz sa prebojoval až do finále pavúka. V ňom však nestačil na turnajovú trojku v tejto kategórii Peter Valašík z Topoľčian. Ten pri svojej tretej účasti získal tretí turnajový triumf.

Vo štvorhrách dominovala dvojica Topoľčancov Zdeno Goga, Jaroslav Krajčovič, ktorá v zápase o prvenstvo porazila Petra Senka a Antona Oškrobaného z Pov. Bystrice.

Na predchádzajúcom ročníku Elas Cupu štartovalo až 96 hráčov, tento rok počet klesol na 65. Nebolo to však spôsobené menším záujmom o turnaj, ten sa naopak stále zvyšuje. „Vlani sme mali v hlavnej kategórii 64 hráčov, no ťažko sa to zvládalo, najmä časovo. Tento rok sme sa teda rozhodli pre nižší počet hráčov a z prihlásených súťažiacich sme vyberali. Hlavným kritériom bol rebríček vytvorený z výsledkov jednotlivcov na predchádzajúcich troch ročníkoch Elas Cup-u,“ vysvetlil nižší počet účastníkov turnaja jeden o organizátorov Pavel Kubíček. Zaujímavosťou bolo, že tento ročník bol jednoznačne v znamení hráčov z Topoľčian, ktorí zvíťazili v oboch vekových kategóriach i vo štvorhrách. „I nás organizátorov to prekvapilo. Ale na druhej strane treba podotknúť, že v Topoľčanoch sú veľmi dobrí hráči. Uhlár i Valašík patria vo svojich kategóriach k najlepším hráčom,“ prezradil P. Kubíček. Z tenistov z nášho okresu sa do finále prebojoval jedine Kotlář, napriek tomu sa viacerí naši hráči ukázali v dobrom svetle. „V semifinále sme mali viacerých tenistov, no neprialo im šťastie. V kategórie do 40 rokov mali smolu Peter Kubinec i Branislav Vojcek. Obaja mali na to, aby postúpili ďalej, no napokon sa im to nepodarilo. Vo štvorhrách mali zasa blízko k finále Rastislav Kubovič s Ľubom Námesným, ktorý podľahli súperom až po trojsetovej bitke. Ďalšími semifinalistami z nášho okresu boli vo štvorhrách Peter Obertík a Peter Baniar,“ dodal P. Kubíček.
Výsledky, kat. do 40 rokov, štvrťfinále: Kubinec – Farkaš 6:2, 6:3. Gr´´unvalder – Hupka 4:6, 6:0, 6:2. Vojcek – Sninský 6:2, 6:1. Uhlár – Former 6:3, 6:1. Semifinále: Gr´´unvalder – Kubinec 6:2, 6:4. Uhlár – Vojcek 6:3, 6:1. Finále: Uhlár – Gr´´unvalder 6:1, 6:1.
Kat. nad 40 rokov: Kolář – Vrták 6:1, 6:1. Dian – Turan 6:2, 6:1. Valašík – Urbančok 6:0, 6:1. Čierny – Jakube 6:2, 6:2. Semifinále: Kolář – Dian 6:1, 6:1. Valašík – Čierny 7:6, 6:4. Finále: Valašík – Kolář 6:3, 6:3.
Štvorhry, semifinále: Oškrobaný/Senko – Námesný/Kubovič 7:5, 2:6, 6:2. Goga/Krajčovič – Obertík/Baniar 6:1, w.o. Finále: Goga/Krajčovič – Oškrobaný/Senko 6:1, 6:3.

1. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  2. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?