Streda, 17. január, 2018 | Meniny má Nataša

Bohatá paleta podujatí

Čertovica Stovka pretekárov zo Slovenska, Čiech, Moravy a Poľska absolvovala 6,8 km dlhú trať s prevýšením 423 metrov a štartom na Vyšnej Boci.

Čertovica
Stovka pretekárov zo Slovenska, Čiech, Moravy a Poľska absolvovala 6,8 km dlhú trať s prevýšením 423 metrov a štartom na Vyšnej Boci. V kategórii nad 50 rokov obsadil v silnej konkurencii Fr. Číž štvrté miesto a J. Vida (obaja Prievidza) dobehol piaty. V kategórii nad 35 rokov získala M. Kleinová (Turistika Prievidza) 6. miestom cenné body do slovenského pohára v behu do vrchu pre rok 2004.

Martinské hole
Na Martinských holiach sa uskutočnilo 5. kolo slovenského pohára v behu do vrchu. Bronzovú medailu na desaťkilometrovej trati lesným terénom v kategórii nad 50 rokov mužov získal J. Vida, keď sa svojím kvalitným výkonom dostal medzi mladších bežcov. Fr. Číž skončil v rovnakej kategórii na štvrtej priečke.

Beh na Horné Orešany
Množstvo pretekárov zo Slovenska, z Čiech a Moravy prilákal beh na Horné Orešany. Boli to 17. preteky započítané do slovenskej bežeckej ligy (SBL). O body do konečného hodnotenia (SBL) pre rok 2004 prišlo bojovať 174 bežcov. V kategórii nad 50 rokov získal 2. miesto J. Meszároš (AGS Prievidza). Štvrtú priečku vybojoval J. Bašovský (ZŤSČ Prievidza). R. Berky skončil piaty, M. Samec (KRB Partizánske) deviaty, J. Vrták skončil trinásty. V ženskej kategórii nad 40 rokov dobehla druhá do cieľa E. Budinská (Oú Poluvsie). M. Kleinová v kategórii nad 50 rokov – ženy, dobehla piata.

Beh Dubnica n/V. – Nová Dubnica
Naši bežci preukázali na tomto 10 km cestnom behu svoju pripravenosť a bojovnosť, čo sa v konečných výsledkoch aj odzrkadlilo. Vanda Mesiariková zvíťazila v celkovej kvalifikácii a porazila celú plejádu skúsených bežkýň. Braňo Arbet získal po tvrdom boji 3. priečku. R. Berky sa taktickým manévrom dostal takisto na 3. miesto. Druhú priečku vo svojej kategórii vybojovala E. Budinská.

Šport

1. Ronaldinho hral aj na Slovensku. Hovorí sa, že jeho dres bývalý futbalista Púchova prehral 1 330