Štvrtok, 4. marec, 2021 | Meniny má KazimírKrížovkyKrížovky

Prievidzskí kickboxeri bez zlatej medaily

V Nitre sa nedávno konali majstrovstvá Slovenska v kickboxe. Predstavilo sa na nich približne 120 borcov zo 14 klubov.

V každej kategórii bojovali o medaily po štyria najlepší borci z hodnotenia slovenského pohára. Nechýbali medzi nimi ani siedmi kickboxeri z ŠK Kickbox Idranyi Prievidza. Tí napokon dovedna získali 6 medailí. Striebro si vybojovali – v semi contacte dorastu nad 60 kg Peter Bezuška, v light contacte dorastu nad 60 kg Tomáš Píš a vo full contacte do 75 kg Róbert Kankula. Bronzové kovy si spod Zobora doviezli v semi contacte dorastu nad 60 kg Tomáš Píš, v light contacte dorastu nad 60 kg Peter Bezuška a vo full contacte do 75 kg Peter Bátora. Matej Značko (light contact dorastu do 40 kg), Dávid Haberajter (light contact dorastu nad 60 kg) a Dušan Lauko (full contact do 63,5 kg) skončili zhodne na štvrtom mieste.

Tréner prievidzských kickboxerov Ladislav Idranyi st. pred šampionátom veril, že v Nitre jeho borci získajú hneď niekoľko titulov majstrov Slovenska. No realita bola napokon úplne iná, Prievidžania sa z Nitry vrátili bez zlatej medaily. „Niektorí naši kickboxeri, ktorí si na slovenskom pohári vybojovali nomináciu, sa na majstrovstvách Slovenska nezúčastnili. Spomeniem Jaroslava Fábryho, Ladislava Idranyiho či naše najhorúcejšie želiezko – Vladimíra Idranyiho. Napriek tomu sme mali na to, aby sme cieľ splnili. Chlapci sa predstavili v Nitre v dobrom svetle, s ich predvedenými výkonmi som maximálne spokojný. Nie však s rozhodcami. Do zápasov svojimi slabými výkonmi vniesli množstvo krivdy a špinavostí, ktoré so športom nemajú nič spoločné. Napríklad vo finálovom súboji full contactu do 75 kg bol v trojkolovom zápase Róbert Kankula dvaapol kola jasne lepší ako jeho súper Jankura z Metalu Bratislava, no prekvapujúco s ním prehral na body. Podobné to bolo aj vo finálovom zápase light contactu Píša s Frankom z Revúcej. Náš borec podal výborný výkon, mal jasne nabodované, no zarážajúco prehral. A takýchto príkladov by som mohol spomenúť aj viac. Arbitri boli veľmi slabí, mám dojem, že na domáci šampionát sa môže ako rozhodca nanominovať ktokoľvek,“ ozrejmil dôvody slabšej medailovej žatvy L. Idranyi st. Prievidzskí kickboxeri si trúfali získať cenné kovy aj v low-kicku. Do tejto disciplíny sa nominovali na podujatiach slovenského pohára štyria naši borci, no o cenné kovy nemali ani len možnosť zabojovať. „Keď mi prišli propozície o šampionáte bol som nemilo prekvapený z toho, že low-kick bol zaradený len ako exhibícia. Chlapci sa celý rok snažia, získavajú body v náročných zápasoch a napokon nepochopiteľne nezaradia low-kick medzi súťažné disciplíny. Majstrovstvá Slovenska by mali byť vrcholom domácej sezóny, no tieto boli na veľmi slabej úrovni. Po organizačnej stránke boli horšie ako ktorékoľvek kolo slovenského pohára. Kickbox je síce neolympijský šport, no slovenskí kickboxeri pravidelne získavajú medaily na svetových či európskych podujatiach. V tomto zmysle by sa mali kompetentní na zväze zamyslieť nad ďalším smerovaním kicboxu na domácej scéne a snažiť sa vyvarovať podobných blamáži,“ dodal k ukončeným majstrovstvám Slovenska L. Idranyi st.