Úspechy ocenených Handlovčanov

V Handlovej nedávno oceňovali najúspešnejších športovcov mesta za rok 2003. Tejto pocty sa dostalo deviatim športovcom a jednému kolektívu.

Za výrazný podiel na rozvoji športu boli ďalej ocenení štyria športoví zanietenci. V nasledujúcich riadkoch sa dočítate viac o ich úspechoch vo vlaňajšom roku či športových aktivitách.

Dušan Bublák
Športový strelec klubu Handlová zaznamenal v uplynulom roku niekoľko sľubných výsledkov. Vyhral krajskú streleckú ligu, v slovenskej národnej lige a v extralige skončil na štvrtej priečke. Okrem toho získal sedemkrát prvé miesto na Veľkých cenách Slovenska.

Naďa Čizmárová
Najlepšia volejbalistka a dlhoročná členka volejbalového oddielu Sokol Handlová. Svojím zodpovedným prístupom a kvalitnými výkonmi prispieva k dobrým umiestneniam MIX družstva Sokola Handlová.

Jaroslav Lazo
Člen športového klubu telesne postihnutých športovcov Pegas Remata je reprezentantom Slovenska v lukostreľbe telesne postihnutých športovcov. Na majstrovstvách Európy v družstvách si štvrtým miestom vybojoval účasť na letných paralympijských hrách, ktoré sa uskutočnia v Aténach.

Peter Moravčík
Hráč volejbalového družstva mladosť Bratislava reprezentoval Slovensko i Handlovú na svetovom pohári v Grécku, kde jeho družstvo získalo prvenstvo.

Ľudovít Smačko
Kapitán basketbalového klubu Baník Handlová je už niekoľko rokov oporou svojho tímu. V minulom roku mal v basketbalovej extralige na svojom konte zo všetkých hráčov najvyšší počet asistencií.

Štefan Sojka
Patrí k najlepším hráčom kolkárskeho klubu TJ Slovan Handlová. Stabilne dobrými výkonmi pomohol svojmu mužstvu v II. lige Trenčianskeho kraja k postupu do vyššej súťaže. Okrem toho sa vlani stal majstrom kraja v jednotlivcoch, na slovenskom šampionáte v jednotlivcoch skončil na 18. mieste.

Eduard Straka
Pretekár v atletickej chôdzi, držiteľ troch bronzových medailí z majstrovstiev sveta, vlani získal na majstrovstvách Európy veteránov v chôdzi na 30 km štvrté miesto a 15. titul majstra Slovenska v chôdzi na 5 km.

Oľga Sýkorová
Členka kynologického klubu Handlová dosiahla so svojím psom bradáčom viaceré domáce i zahraničné úspechy. Spolu s Charlym je držiteľkou titulu šampión Slovenska, Poľska, Interšampión, ako i záchranárskych skúšok prvého i druhého stupňa.

Filip Škrteľ
Mladý reprezentant Slovenska v kategórii do 16 rokov si v roku 2003 vybojoval titul majstra Európy v elektronických šípkach. Ako je už dnes známe, prvenstvo sa mu podarilo obhájiť i tento rok a naďalej je tak najlepším juniorským šípkarom na starom kontinente.

Družstvo minibasketbalistov
Tím ŠBK Handlová v roku 2003 získal titul majstra Slovenska pod vedením Jozefa Prokeina. Tento rok na finálovom turnaji svoje prvenstvo obhájili.

Zvláštne ocenenia za výrazný podiel na rozvoji telesnej kultúry a športu v meste Handlová dostali:

Peter Matiaško
Sedemnásťnásobný majster Československa v zjazdovom lyžovaní, účastník 5 zimných paralympiád a dvoch svetových šampionátov sa v tomto roku dožil významného životného jubilea. Momentálne pôsobí ako vedúci tréner v centre športu telesne postihnutej mládeže na Remate.

Valária Spišková
Úspešná bežkyňa z Handlovej taktiež tento rok oslávi významné životné jubileum. Prvé miesto získala na behoch: Žiarsky polmaratón, Silvestrovský beh Žiarom nad Hronom a na Trati mládeže Hronská Breznica.

Vladimír Šúr
Dlhoročný aktivista v športe, bývalý vedúci basketbalového družstva, tréner plavcov, rozhodca plávania, učiteľ telesnej výchovy a vedúci plavárne v Handlovej. V roku 2004 sa dožil významného jubilea.

Jozef Hájovský
Udelené vyznamenanie „In memoriam“ sa mu dostalo za viac ako 40-ročnú funkcionársku činnosť v ŠKF Baník Handlová. V spomínanom futbalovom klube pôsobil od roku 1950 ako vedúci mužstva seniorov. Bol pri najslávnejších kapitolách handlovského futbalu, ktorý v rokoch 1950 až 1952 pôsobil v takzvanej celoštátnej revírnej súťaži a v rokoch 1967 – 1968, kedy Handlová hrala II. celoštátnu ligu. Pracoval vo výbore TJ Baník Handlová ako hospodár i ako tajomník klubu. Až do konca života vykonával funkciu vedúceho dorastu ŠKF Baník Handlová. Jeho meno a práca je navždy spojená s tamojším futbalovým klubom a nezmazateľne zapísaná do jeho histórie.