Štvrtok, 19. september, 2019 | Meniny má Konštantín

II. futbalová liga

Mali na viac ako iba na bod...

Bukocel Vranov n/T. – HFK Prievidza 1:1 (0:0), 89. Leško – 62. Vodecký. Pred 650 divákmi rozhodoval Jaška. ŽK: Kubalík, Oslovič, Petro – Drahno. BUKOCEL: Suchý – Petro, Oslovič, Kubalík – Komár (77. Leško), Chmura, Jenčko (67. Baschiera), Gaži (43. Matta), Kupec – Lazúr, Homoľa. HFK: Figura – Pavlovkin, Bednár, Pánis – Drahno, Černák, Richter, Vodecký (78. Líška), Oršula – Poliaček, Boháčik (85. Píš).
Prvý polčas priniesol vyrovnaný futbal. Hralo sa prakticky medzi 16-tkami, šancí na oboch stranách bolo poskromnejšie. Prvú mal domáci Lazúr v 11. min, vystrelil však nad Figurovu bránu. Ďalšie dve príležitosti patrili Hornonitranom. V 21. min Vodeckého strelu po peknej spolupráci s Černákom Suchý chytil. O 11 min neskôr mal obrovskú šancu po Poliačekovom vysunutí Boháčik, ktorý sa pokúsil nikým neatakovaný obhodiť domáceho gólmana. Lopta z jeho kopačky našťastie pre domácich iba opečiatkovala brvno...V 44. min mohli ísť zasa do vedenia Vranovčania, Mattovu hlavičku z 5 m po rohovom kope nestarnúci Figura bravúrnym zákrokom chytil. V druhom polčase sa tempo hry vystupňovalo, najmä zo strany hostí, ktorí si vytvorili viacero vyložených príležitostí. V 49. min Černák pekne vysunul Drahna, ktorý sa ocitol sám pred brankárom Vranova, no nemieril presne. O 6 min neskôr Černák dobre zahral priamy kop z 18 m, Suchý pekným zákrokom loptu vytlačil nad brvno. Hostia sa dočkali gólovej radosti v 62. min. Vodecký sa v pokutovom území prekľučkoval cez dvoch domácich obrancov, položil si brankára a nádhernú individuálnu akciu zakončil strelou do odkrytej brány. Gólom zaváňala aj príležitosť Poliačeka v 66. min, ktorý sa po Boháčikovej prihrávke dostal do 16-tky pred súperovho brankára, no nezakončil presne. O 4 min neskôr neuspel ani Drahno, ktorý trafil z dobrej šance iba vybiehajúceho gólmana Suchého. V 80. min si po dlhšom čase vypracovali sľubnú príležitosť domáci, pri Lazúrovom streleckom pokuse predviedol Figura ďalší nádherný zákrok. O 8 min neskôr sa Píšovi po Drahnovej umnej prihrávke z pravej strany odkryla celá brána, no z dobrej pozície v 16-tke nezakončil presne. Za množstvo nevyužitých šancí domáci Hornonitranov potrestali minútu pred koncom riadneho hracieho času, keď Leško vnikol do 16-tky a na jeho dobre umiestnenú strelu bol Figura prikrátky...
Jozef Cifrík, asistent trénera HFK Prievidza: „Po vyrovnanom bezgólovom polčase si domáci uvedomovali, že remíza im v boji o záchranu nestačí. Otvorili hru, čo bolo vodou na mlyn nášmu družstvu. V útočnej činnosti sme mali dostatok priestoru, vytvorili sme si viacero sľubných šancí, no využili sme len jedinú. S výsledkom spokojní nie sme, mali sme na viac...“
Ostatné výsledky: Humenné – Rim. Sobota 0:0. Podbrezová – Prešov 2:0 (0:0), 49. Rybnikár, 70. Lešták. Senica – Rapid 0:4 (0:1), 1. Timko, 54., 58. a 75. Veselý. Ličartovce – Báč 1:0 (1:0), 30. Adam. Dun. Streda – Nitra 2:0 (1:0), 40. Bognár, 74. Loj (z 11 m). Kys. Lieskovec – Senec 0:3 (0:0), 50. Rožník, 73. Harsányi, 86. Bureš. Košice – Šaľa 2:3 (1:1), 20. vlastný (Lalák), 59. Kalmár - 37. Holmík, 62. Lorinc, 68. Klusa.

1. SEAT vyriešil problém s bezpečnosťou bezkľúčového prístupu
  2. Známe i menej známe tváre nechcú inú zdravotnú poisťovňu
  3. Bývate často chorý? Odmerajte si vlhkosť vzduchu
  4. Revolučný Volkswagen ID.3 naživo z Frankfurtu!
  5. Nepremeškajte túto šancu. Jedinečná konferencia sa blíži
  6. Vyberte si dovolenku na Silvestra už teraz
  7. Afrika, Ázia a Karibik: Exotické plavby s letenkou a sprievodcom
  8. Kupujete si SUV do mesta? Oplatí sa benzín, diesel alebo hybrid?