O turistickej sezóne i ďalšom rozvoji
sebou jasné ciele
Tesne pred otvorením letnej turistickej sezóny 2002 v kúpeľnom meste Bojnice sa stretli členovia Združenia podnikateľov mesta Bojnice s poslancami Trenčianskeho samosprávneho kraja. Zúčastnil sa na ňom podpredseda TSK Ing. Jozef Fabián, ako i poslanci Ing. Vojtech Čičmanec a Ing. Milan Kučík.
Na rokovaní zhodnotili pripravenosť podnikateľov na letnú turistickú sezónu, prerokovali návrh programu rozvoja mesta Bojnice na roky 2003-2006, oboznámili sa so zámermi rozvoja Trenčianskeho samosprávneho kraja so zameraním na rozvoj cestovného ruchu. Členovia združenia skonštatovali, že k skvalitneniu ubytovacích a stravovacích služieb prispeje otvorenie nového hotela Kaskáda, dokončenie pavilóna pre exotické zvieratá v ZOO, rekonštrukcia liečebného domu Mier. Ocenili, že v kúpeľoch začali budovať nový bazén, že SNM - Múzeum Bojnice upravilo a zrekonštruovalo parky pred zámkom, kladne hodnotili starostlivosť súkromných firiem na Hurbanovom námestí o svoje budovy.
V ďalšej časti rokovania sa členovia združenia, ale aj ich hostia, oboznámili s návrhom Programu obnovy a rozvoja kúpeľného mesta Bojnice na nasledujúce štyri roky. Jeho hlavným cieľom je zlepšiť podmienky a prostredie na podnikanie malým a stredným podnikateľom, obnoviť výstavbu bytov, vytvorenie malej priemyselnej zóny, rozvoj agroturistiky a vidieckej turistiky v časti Dubnica, skvalitnenie a rozšírenie mestskej zelene. Nemenej zaujímavá je pripravovaná rekonštrukcia hotela Regia, dostavba Hotela pod zámkom, výstavba polyfunkčného domu na Hurbanovom námestí. Podnikatelia prejavili záujem o výstavbu squashovej haly, krytej plavárne, či golfového ihriska.
Ing. Anton Chlpek