Strašili aj obchodníci
P r i e v i d z a - už aj pre tento rok minulosťou. Jedným z jeho sprievodných podujatí bol aj jarmok a neobišli ho ani pracovníci Slovenskej obchodnej inšpekcie. Prekontrolovali tri stánky rýchleho občerstvenia, tri reštaurácie a päť stánkov s ponukou rôzneho priemyselného tovaru. Štyri zo šiestich kontrolných konzumácii boli účtované správne, pri jednom nákupe nedal predávajúci doklad o kúpe a v jednom prípade upozornili inšpektori na nesprávne skladovanie tovaru. Zakázali tiež predaj 44 druhov výrobkov za vyše 74 tisíc korún bez predpísaného označenia, či s kvalitatívnymi nedostatkami. Na Bojnickom jarmoku preto pracovníci SOI uložili šesť blokových pokút za 7 300 korún a spísali jedno oznámenie o začatí správneho konania.
Inšpektori však v týždni od 6. do 12. mája navštívili aj ďalšie prevádzky, v rámci Trenčianskeho kraja ich bolo 33. Zo 14 kontrolných nákupov bolo šesť predražených a osem účtovaných správne. Inšpektori pozastavili predaj 117 druhov výrobkov za takmer 200 tisíc korún, pričom do tohto počtu opäť prispel aj jeden stánok s textilom na tržnici Titanik v Prievidzi. Pracovníci SOI v ňom zakázali predávať jedenásť výrobkov za vyše 35 tisíc korún bez informačných povinností a ďalších sedem odevov za takmer 6 tisíc korún s viacerými chybami.
Inšpektori SOI uložili celkovo 14 pokút v hodnote 11 800, spísali osem postihových protokolov a prešetrili štyri sťažnosti. (mak)