Odchod z autobusovej stanice Prievidza o 5. h. a program je nasledovný:
V sobotu splav plťou z Červeného Kláštora (prípadne pešo popri Dunajci) do Lesnice - po žltej značke do sedla Bystrík - na modrú značku vedúcu po poľskom chodníku - Šafranovka - Witkula - Lazná skala - Rabštýn - Wysoky Wierch - Dubraszka - Vysoké skalky - Stráňany. Prevýšenie je 568 m, dĺžka trasy 17 km + splav. Na druhý deň je pre turistov pripravená táto túra: Litmanová - sedlo Rozdiel - Grúnik - Eliašovka - Pilhovčík - Mníšek nad Popradom. Prevýšenie: 272 m a dlžka trasy je 20 km.
Nocľah bude vo Vyšných Ružbachoch v doškolovacom stredisku (nedávno zrekonštruované, izby so sprchou). Doprava: cestovné linkou SAD by stálo 480 Sk a poplatok nečlenov je o 60 Sk menší a členov KST Horná Nitra až o 140 Sk nižší.
Upozornenie: záujemcovia by si mali podrobne preštudovať mapu č. 103 Spišská Magura - Pieniny(!) a nakoľko pohyb turistov bude aj po štátnej hranici s Poľskom, je nutné mať so sebou cestovný pas. Okrem toho sa vyžaduje vhodné vybavenie každého turistu a preukaz zdravotnej poisťovne. Každý turista musí mať so sebou mapu, nakoľko je možnosť zostupu do priľahlých obcí, ako aj v prípade potreby skrátenia trasy. Prihlasovanie v TIK-u na Námestí slobody v Prievidzi - čo najskôr! Príchod do Prievidze sa za priaznivých podmienok predpokladá okolo 20. h. Na krásne zážitky v Národnom parku Pieniny, najstaršom medzinárodnom parku v Európe (do prevádzky bol daný 17. 7. 1932), sa spolu s účastními zájazdu tešia aj organizátori!
* KURZ CVIČITEĽOV: Z poverenia Sekcie pešej turistiky KST organizuje Okresná rada Klubu slovenských turistov v Prievidzi kurz cvičiteľov pešj turistiky, ktorý je na programe 6. až 8. septembra 2002. Miesto konania: chata Poniklec na Remate. Prihlášky treba posielať na adresu: OR KST, Ul. olympionikov, č. 4, 971 01 Prievidza do 25. augusta 2002. Prezentácia: v piatok 6. 9. do 12. h v spomínanej chate a vtedy sa aj poplatok uhrádza!
Ďalšie einformácie: účastníci dostanú podrobné informácie (na svoju adrtesu) po zaslaní prihlášky, cestovné si hradí každý záujemca sám, stravovanie začína obedom v piatok a končí obedom v nedeľu. Informácie: ObÚ SZTK Prievidza (pani Birová, pán Chovan). Účastníkom kurzu z okresu Prievidza uhradí poplatok OR KST Prievidza. Spracoval: hos
Text pod snímku:
TU
Turistom (uprostred Ing. A. Machata, predseda KST Horná Nitra) ani nepriaznivé počasie neuberá na aktivite. Snímka: archív