Piatok, 30. júl, 2021 | Meniny má LibušaKrížovkyKrížovky

Obrovský tlak vo víťazný gól premenil len Vegum

Baník Prievidza - ŠK Blava Jaslovské Bohunice 0:0

Hosťujúci tím v prvom polčase potvrdil, že nie náhodou sa mu aj na súperových trávnikoch veľmi dobre darí - má totiž výborne prepracovanú defenzívu, hoci pri jeho hráčoch stálo šťastie. V 26. min baníci zahrávali nakrátko rohový kop a po centri poslal loptu hlavou do siete Hoksa, lenže gól pre postavenie mimo hry neplatil. Podľa reakcie obecenstva (najmä tej časti, ktorá mohla situáciu objektívnejšie posúdiť) ofsajd zrejme videl len asistent rozhodcu... Druhý raz si šťastena sadla na mužstvo Blavy ešte zreteľnejšie, keď v 43. min Slezák oblúkom už prekonal brankára hostí, ale tesne pred bránkovou čiarou zatiahol záchrannú brzdu kapitán Piovarči a lopta skončila na ľavej žrdi. Tí boli neustále pod tlakom, o čom svedčí skutočnosť, že prvý rohový kop zahrávali až v 37. minúte. Hneď na začiatku druhého polčasu Lagin vyskúšal pozornosť Gebauera, ktorý jeho prízemnú strelu vytlačil na roh a v 67. min mikrosúboj oboch týchto aktérov opäť vyhral jaslovsko-bohunický gólman, keď zoči-voči s prievidzským útočníkom vytlačil loptu nad brvno. Blízko ku gólu bol aj striedajúci Richter, ktorý v 75. min pohotovo napálil, ale jeho bomba sa iba odrazila od ľavej spojnice do poľa. V rovnakej pozícii sa v 79. min ocitol aj Šnirc, ale zblízka hlavou poslal loptu len do náručia brankára hostí. A keď Hornonitrania nezúžitkovali ani "závar" v 85. min bolo jasné, že hostia, ktorí prakticky neohrozili domácu bránu si odvezú bod.

Pred 640 divákmi rozhodoval Poruban, ŽK: Píš, Cserge, Hoksa - Bohman, Kráľovič.

BANÍK: Furka - Hoksa, Vojvoda, Cserge, Píš, Orolín, Gašparovič (46. Pavlovkin), Kotula (71. Vrtiel), Slezák (46. Richter), Šnirc, Lagin. ŠK BLAVA: Gebauer - Bango, Plančo, Bohman, Kráľovič, Piovarči, Lipnický (90+. Strhár), Mišovič (73. Bobák), Krajčovič, Faktor (42. Suchoň), Gálik. MILAN HOSŤOVECKÝ

Vegum Dolné Vestenice - FKM Nové Zámky 1:0 (0:0)

Gól: 89. Argyusi.

Od začiatku zápasu mali domáci prevahu, no vyloženú šancu si nevypracovali. Hostia sa tiež snažili o rýchle brejkové protiútoky. V 19. min sa v šanci ocitol domáci Mikláš, no jeho lob smeroval nad bránu. V 23. min Némova strela z trestného kopu skončila na múre hostí. V 29. a 30. min sa vo vyložených šanciach ocitli Mikláš a Humaj, no hostí podržal brankár Minár. V 37. min išiel Mikláš sám na bránu ale mieril nad. V 49. min sólo Masného skončilo pádom v šestnástke, no rozhodcova píšťalka zostala nemá... O tri minúty nato sa uvoľnil Stanček, ale mieril vedľa. Ďalekonosnú strelu Jelšica z 35 m chytil brankár hostí. Hlavička Sepešiho išla vedľa Betákovej brány. Vzápätí Masný bol sám pred gólmanom, ale ten jeho tutovku chytil. V 73. min hlavičku Krajču zlikvidoval opäť pozorný brankár. V 80. min Stručka prehlavičkoval bránu súpera. Veľký tlak domácich predsa len priniesol v závere cenný úspech, keď Argyusi hlavou rozhodol o zaslúženom víťazstve domáceho mužstva. Domáci zvíťazili na rohové kopy 14:1...

Pred 550 divákmi rozhodoval Kalčík, ŽK: Néma - Murárik, Czajlík, Sebestyéni.

VEGUM: Beták - Hájovský (46. Sobota,) Iskra, Kytka, Stanček, Jelšic, Néma, Masný, Mikláš (73. Stručka), Argyusi, Humaj (61. Krajčo). MFK: Minár - Sepeši, Murárik, Mlynár, Czajlík, Lipovský, Holka, Bafrnec (54. Procházka), Trnka, Döme, Sebestyéni.

Milan Vážan

Družstevník Báč - LR Crystal Led. Rovne 2:1 (1:0), Slovan Levice - Spartak Bánovce 1:0 (0:0) , FC Vion - MFK Myjava/Turá Lúka 0:1 (0:1), Slavoj Sládkovičovo - MFK VTJ Topoľčany 1:1 (1:0),

Spartak Trnava B - Slovan Duslo Šaľa 1:1 (0:0), Juhcelpap Štúrovo - FC Neded 4:0 (2:0)