Jasné víťazstvo a nešťastná prehra

I. hokejová liga

Prvá hokejová liga odštartovala minulý utorok prvým kolom, v ktorom sa predstavilo 10 celkov. Po odstúpení Michaloviec pre nedostatok financií Ban. Bystrica pauzovala. Prievidžania v úvodnom kole privítali na svojom ľade atraktívneho súpera – vlaňajšieho extraligistu Spiš. N. Ves.

MŠHK Prievidza – Spiš. N. Ves 6:1 (1:0, 2:0, 3:0), Krecháč 2, Dušička, Kaikl, Beutel, Hágovský – Miškolci. Vylúčení: 11-8 na 2 min, Mokrý na 5 min + DKZ, presilovky: 1-1, oslabenia 0-0. Pred 650 divákmi rozhodovali M´´uller – Lukáč a Píšťanský. Zostava MŠHK: Š. Paták – Cebák, Krecháč, Laurenčík, Jaško, Mokrý, Šimo, Koch – Dušička, Kaláber, Kaikl – Beutel, Malíček, Sibert – Betka, Kliment, M. Lauko – Mihok, M. Paták, Hagovský.

Úvod zápasu patril domácim hráčom, ktorí mali v prvej tretine viac z hry a vypracovali si hneď niekoľko sľubných šancí. Prvú gólovo premenil Krecháč v 3. min, keď strelou spoza kapitána hostí Muráňskeho otvoril skóre. V ďalšom priebehu mali veľké príležitosti Betka, Krecháč a Cebák, no nedokázali sa presadiť. Puk skončil opäť v sieti až v 19. min po strele Klimenta, no rozhodca gól pre skoršie prerušenie hry neuznal. V druhej tretine mal lepší nástup omladený kolektív hostí, no neskôr sa zbytočnými vylúčeniami sami pribrzdili. Pri jednom z nich mohli zvýšiť Cebák a Krecháč, no podarilo sa to až Dušičkovi v 27. min, keď presne vypálil z ľavého vhadzovacieho kruhu. Hostia o tri minúty po strele Miškolciho skorigovali. V 32. min sa už opäť menil stav. Kaikl sa „pohral“ s brankárom Novotným a blafákom zvýšil na 3:1. Chlieb sa lámal na začiatku tretej časti hry, kedy prievidzskí hokejisti ukázali divákom doslova exhibíciu. V 42. min najskôr Krecháč po prihrávke Dušičku nikým neatakovaný prekonal Novotného. O necelú minútu ho napodobnil Beutel, ktorý prešiel obranou hostí ako nôž maslom a zvýšil už na 5:1. V týchto minútach mohli výsledok prikrášliť Laurenčík či Lauko, no nakoniec sa to podarilo až Hagovskému 45 sekúnd pred koncom duelu.

Tréner Prievidze Peter Bohunický: „Bol to prvý zápas sezóny o body, na našich chlapcoch bolo v úvode cítiť nervozitu, z ktorej pramenilo niekoľko taktických chýb a zbytočných faulov. Postupne sa však ukľudnili a po niektorých zmenách v zostave sa ich výkony stabilizovali. Veľmi dobrý zápas odohral Krecháč, naopak, niektorí naši kľúčoví hráči nepodali ani štandardné výkony. Od nich očakávam oveľa viac ako dokázali v tomto zápase...“

PIATOK: Topoľčany – MŠHK Prievidza 3:2 (1:1, 0:1, 2:0), Šmotlák, Budoš, P. Hurtaj – Krecháč, Dučička. Vylúčení: 2-6 na 2 min, presilovky a oslabenia 0:0. Pred 1200 divákmi rozhodovali Jonák –Galamboš, Horínek. Zostava MŠHK: Š. Paták – Krecháč, Cebák, Laurenčík, Jaško, Kozár, Mokrý, Šimo, Gajda – Dušička, Kaláber, Kaikl – Beutel, Malíček, Sibert – M. Lauko, Kliment, Betka – Mihok, Hagovský, M. Paták.

Domáci sa už v tretej minúte ujali vedenia, no Prievidžania po góloch Krecháča a Dušičku zvrátili vývoj zápasu vo svoj prospech. V prvej desaťminútovke záverečnej tretiny topoľčianski hráči dvomi gólmi rozhodli o tom, že prievidzskí hokejisti pocestujú domov bez bodu.

Tréner Prievidze P. Bohunický: „K tomuto zápasu sa dá jednoznačne povedať, že lepšie mužstvo prehralo. Naši chlapci hrali s nasadením a disciplinovane. V prvej tretine sme si vytvorili veľký tlak, súpera sme predčili po všetkých stránkach. Doplatili sme však na nepremieňanie šancí. Keby sme sa presadili aspoň z tých najvyloženejších, mohli sme po skončení prvej 20-minútovky pokojne odchádzať do šatní s trojgólovým náskokom. Súper nakoniec v záverečnej časti šťastným gólom vyrovnal a po hrubej individuálnej chybe strelil víťazný gól. Predĺženie nám mohol zabezpečiť 20 sekúnd pred koncom Beutel, no netrafil do prázdnej brány...“

11. Piešťany 2 0 0 0 2 6:16 0

Poznámka k tabuľke: za počtom zápasov nasleduje počet víťazstiev v riadnom hracom čase (3 body), počet výhier v predĺžení či na trestné strieľania (2 b), počet prehier v predĺžení či po tr. Strieľaniach (1 b), počet prehier v riadnom hracom čase, skóre a body.

JUNIORI: Slovan – Prievidza 5:1, Skalica – Prievidza 4:1, Prievidza – Piešťany 6:4.

DORAST:B. Bystrica – Prievidza 14:1, Štajnoch. Zvolen – Prievidza 7:1, Jarolín. Prievidza – Poprad 5:11, Žember 3, Majerčík, Hromada. Prievidza – Sp. N. Ves 2:4, Dírer a Žila. Branislav BUCÁK