Hovorca OR PZ Prievidza Peter Hortuláni Prieboj informoval, že náklad ťahača tvorili rôzne súpravy skla. "Vozidlo aj jeho náklad patrili českej firme. Tá rôzne poháre či popolníky prevážala z Turecka do Českej republiky."
Príčinou nehody je s najväčšou pravdepodobnosťou rýchla jazda. Vodič stratil na zákrutách kontrolu nad vozidlom a skončil mimo vozovky. "Navyše mal 45-ročný šofér z Piešťan v krvi 1,5 promile alkoholu. Takže tento fakt v spojitosti s rýchlou jazdou nemohli skončiť inak, ako nehodou," dodal P. Hortuláni. Podľa našich informácií vodič popíjal víno počas jazdy. Kamión nebolo jednoduché vrátiť späť na vozovku a ešte aj na druhý deň blokoval jeden jazdný pruh v tomto úseku. Úplne sprejazdniť sa ho podarilo až 24 hodín po nehode. Predbežná škoda na vozidle bola 200 tisíc korún, ďaľších asi tristotisíc korún mal hodnotu rozbitý náklad. Vodič utrpel len ľahké zranenia.
K druhej nehode došlo vo štvrtok 18. septembra večer v Prievidzi. Kamiónu vychádzajúcemu z Včelárskej ulice na Necpalskú zlyhali brzdy a prevrátil sa. Vodičovi sa pri nehode nič nestalo. Kamión prešovskej firmy prevážal z Koša zámkovú dlažbu na východ Slovenska. Následky nehody boli rýchlo odstránené a cesta sprejazdnená, pričom hasiči museli zachytiť unikajúcu naftu. - mak -
Text k snímke: Havarovaný kamión blokoval cestu za Zemianskymi Kostoľanmi niekoľko desiatok hodín. Z cesty ho odstránila až ťažká technika po vyložení nákladu. Snímka: TV Plus