Asociácia športu pre všetkých SR vyhlásila od 18. septembra do 31. októbra Dni športu 2003, ktorých hlavnou úlohou bolo zapojiť do športovania čo najširšiu verejnosť. V Handlovej sa táto akcia vydarila nad očakávania, k čomu veľkou mierou prispela iniciatíva Športovej komisie pri Mestskom zastupiteľstve v Handlovej, ktorá bola v tomto meste hlavným koordinátorom jednotlivých podujatí.
Z centrálne vyhlásených súťaží a aktivít sa v Handlovej uskutočnili akcie - Beh Terryho Foxa, Zacvičte si s nami (tri hodiny cvičenia aerobiku) a plavecká štafeta mesta. Beh Terryho Foxa bolo novým podujatím, do ktorého sa zapojili všetky materské, základné a stredné školy. Hlavná časť akcie sa uskutočnila na miestnom futbalovom štadióne a zapojilo sa do nej 669 účastníkov. S touto športovou aktivitou bola spojená aj finančná zbierka na konto Behu Terryho Foxa. V Handlovej sa podarilo vyzbierať v drobných minciach (10, 20, 50 hal) 3370 Sk. Plavecká štafeta bola tradičným podujatím, tento rok si prišlo do handlovskej plavárne 575 účastníkov, ktorí dovedna zaplávali 50 825 metrov.
Z druhej kategórie podujatí, a to z Dní športu na školách, v centre voľného času a v športových kluboch a združeniach sa v Handlovej konalo šesť športových akcií - basketbalový turnaj, futbalové stretnutie so Šarišápom, majstrovstvá Slovenska telesne postihnutých športovcov v plávaní, šachový turnaj detí a mládeže, Mama, ocko, poďme si zacvičiť (zapojili sa deti v materskej škole na Morovnianskej ceste, keď cvičili na kladine, s tyčou a prechádzali cez prekážky) a Aerobik maratón pre deti.
V rámci basketbalového turnaja odohrali mládežníci ŠBK Handlová sedem stretnutí s rovesníkmi z Pov. Bystrice. Vo všetkých súbojoch boli úspešnejší Handlovčania. Koncom septembra sa zasa uskutočnil futbalový zápas medzi bývalými hráčmi Baníka a veteránmi družobného mesta Šarišáp (Maďarsko). Stretnutie skončilo jasným víťazstvom domácich, ktorí po dvoch góloch Hudáka a jednom Chromíka, Ratkovského a Ihringa vyhrali 5:1. Na majstrovstvách Slovenska telesne postihnutých športovcov v krátkom bazéne o tituly bojovalo 27 pretekárov. Kvalitnými výkonmi upútali najmä Bratislavčania Natália Turčinová a dvojičky Michal a Ján Berackovci. Víťazi jednotlivých kategórii prevzali ocenenia z rúk riaditeľa pretekov Petra Matiaška a predsedníčky tamojšej športovej komisie Jarmily Podobovej. Na šachovom turnaji, ktorý sa odohral v rámci Dní športi v Centre voľného času Relax, sa v konkurencii 13 súťažiacich z víťazstva radoval Tomáš Husár, druhá skončila Zuzana Šusterová a tretí Slavomír Sršeň.
Na maratóne v aerobiku v sále Centra voľného času Relax si zasúťažilo 52 detí vo veku do 15 rokov. Víťazmi sa stali Katarína Iliašková (kat. 6 - 8 r.),Daša Ďurčovicová (kat. 9 - 12 r.) a Bronislava Tilicová (kat. 13 - 15 r.). Titul Miss aerobik porota prisúdila 10-ročnej Petre Lenhartovej.
Poslednou kategóriou podujatí boli tradičné regionálne. V rámci nej Handlovčania zorganizovali Výstup na Veľký Grič a Deň športu v samospráve. Druhé menované podujatie sa uskutočnilo po prvý raz, pričom sa do neho zapojila presná polovica zamestnacov a poslancov samosprávy. K najpočetnejšej skupinke „športovcov“ patrili kolkári. Z nich sa najviac darilo Dušanovi Vaňovi z technických služieb, medzi ženami triumfovala Viera Hliníková z metského úradu. Okrem súťaže v kolkoch si úradníci zmerali sily vo volejbale, stolnom tenise, basketbale a futbale. Branislav BUCÁK
Text k foto: Na podujatí Zacvičte si s nami sa zúčastnilo 45 handlovských dievčat a žien, ktoré si pod vedením profesionálnych inštruktoriek zacvičili klasický aerobik, stepaerobik a fit-ball aerobik. Snímka: JP
Text k foto: Tradičnou akciou v Handlovej v rámci Dní športu bola plavecká štafeta miest. Zapojilo sa do nej 575 účastníkov. Snímka: buc