Utorok, 12. december, 2017 | Meniny má Otília

BK BC prehral v dôležitom súboji

Basketbalová extraliga

12. kolo: Baník Handlová – Inter Bratislava 86:75 (44:34), Štefánik 23 (6 trojok), Golian 19, Smačko 17 (4), Miloševič 11, Morávek 8, Kopunecz 6, Klátik 2 – Kuznecov 22, Opatovský 15, Majoroš 14. TH: 17/8 – 36/28, F: 26 – 26, trojky 12 – 7. Pred 650 divákmi rozhodovali Gabara a Zubák.

Za stavu 11:12 v 5. min dosiahli baníci 13-bodovú „šnúru“ a razom boli na koni. Aj v ďalších minútach prvej časti sa im strelecky darilo a dovedna nahádzali úctyhodných 35 bodov (35:18). Výborne strieľal najmä Štefánik, ktorý v prvej štvrtine zaznamenal 14 bodov. Zdalo sa, že Handlovčania súpera nielen vysoko pokoria ale bez problémov prekročia aj stobodovú hranicu. Opak bol pravdou, domáci v ďalšom priebehu nemali takú presnú mušku a museli neustále odrážať ataky interistov na zníženie ich náskoku. V druhej štvrtine domáci skórovali až v piatej minúte a to už Inter „stiahol“ na 24:35. Handlovčania si napokon udržali od súpera bodový odstup a v 33. min vyhrávali jasne 77:56. Záver však patril hosťom, ktorí znížili na rozdiel 11 bodov.

Tréner Handlovej Dragan Tomanovič: „V tomto ťažkom zápase sa ukázala vo veľmi dobrom svetle naša nová akvizícia Milan Golian. S ním máme úplne iné možnosti ako doteraz.... Rozhodujúci bol napokon náskok z prvej štvrtiny. Pokiaľ bola na ihrisku naša prvá päťka, súper nám nestačil. No po prestriedaní sa interistom vždy podarilo stiahnuť z nášho vedenia...“

Váhostav Žilina – BK BC Prievidza 90:68 (47:39), Kaurič 28, Miš 24, Futo 15 – Boor 21, Smac 21, Simonides 14, Herceg 6, Paraík 6. TH: 22/10 – 15/11, F: 17 – 19, trojky: 4 – 5. Pred 200 divákmi rozhodovali Jančovič a Pavelka.

V dôležitom súboji mužstiev z dolnej časti tabuľky ťahali Prievidžania za kratší koniec. Nevyšiel im už úvod a v 8. min prehrávali o 13 bodov (8:21). Do veľkej prestávky sa však hosťom podarilo ukrojiť z náskoku Žiliny do druhého polčasu vstupovali iba s osembodovým mankom. Tretia štvrtina však opäť patrila domácim, ktorí si pred poslednou desaťminútovkou vytvorili 16-bodový náskok. V nej svoje víťazstvo ešte prikrášlili...

Tréner Prievidze Rudolf Tallo: „Hrali sme veľmi zle pod oboma košmi, slabo sme doskakovali. Zaznamenali sme iba 8 útočných a 7 obranných doskokov, čo je naozaj veľmi málo. V tomto zmysle sme viac očakávali najmä od Jovanoviča. Navyše sa nám nepodarilo ubrániť Miša ani Kauriča, ktorý bol Žilinou kúpený iba na dva súboje s Levicami a s nami. Pod našu prehru sa podpísal aj fakt, že po chorobách neboli ešte stopercentne fit Kotian, Bulík a Simonides.“ V BK BC Prievidza nastala zmena na poste prezidenta klubu, kde vystriedal Gabriela Kissa Stanislav Ruman.

V sobotu Prievidza privíta Lučenec a Handlovčania cestujú do Svitu. Branislav BUCÁK

1. Lučenec 12 10 2 1039:843 22

2. Svit 12 8 4 901:781 20

3. Nitra 12 7 5 1004:912 19

4. Komárno 12 7 5 979:1021 19

5. Handlová 12 6 6 959:968 18

6. Košice 12 5 7 957:943 17

7. Inter 12 5 7 886:939 17

8. Prievidza 12 4 8 920:1008 16