Nedeľa, 12. júl, 2020 | Meniny má NinaKrížovkyKrížovky

Pohľad na skončenú sezónu kanianskych biliardistov

Slovenskí biliardisti ukončili v decembri posledný

Kaniančania v ňom nedosiahli také úspechy ako vlani (striebro v extralige družstiev a sedem medailí na šampionátoch jednotlivcov v klasických disciplínach), no ako už neraz predseda BK Autodoprava Iliaš Kanianka Roman Čertík poznamenal, zopakovať to, by bolo zázrakom... V nasledujúcich riadkoch zhrnieme účinkovanie Kaniančananov v uplynulej sezóne.

Extraliga družstiev

Kanianske družstvo obsadilo v extralige s bilanciou 3 víťazstvá a sedem prehier štvrté miesto. Najúspešnejším hráčom tímu bol Roman Čertík, ktorý v priebehu sezóny v hrách č. 8, 9 a 14/1 18-krát svojich súperov zdolal a 12 ráz ťahal za kratší koniec. Eugen Sľuka, ktorý odohral iba polovicu sezóny mal taktiež dobrú bilanciu - 10 víťazstiev/5 prehier. Ostatní reprezentanti Kanianky dosiahli pasívnu bilaciu: Roman Havier 11/16, Jozef Jantoška 0/6, Peter Leitman 1/7 a Tomáš Svítok 1/3.

Prvá liga družstiev

Kanianska rezerva po slabom úvode (z prvých štyroch zápasov tri prehry) zapla na vyššie obrátky a zo zvyšných desiatich zápasov vyhrala deväť. Napokon skončila na výbornom druhom mieste o skóre za postupujúcim Martinom. Bilancia kanianskych hráčov: Leitman 25 víťazstiev/12 prehier, Svítok 26/15, Jantoška 25/16, Peter Vámoš 4/3.

Šampionáty v netradičných disciplínach

Na majstrovstvách Slovenska v netradičných disciplínach boli Kaniančania veľmi úspešní, dovedna získali 2 zlaté, 3 strieborné a 1 bronzovú medailu. Zlato vybojoval Čertík na slovenskom šampionáte v hre na malých stoloch, spolu so Sľukom získal striebro na majstrovstvách Slovenska dvojíc. Zvyšné medaily si vybojovali hráči BK Autodoprava Iliaš Kanianka v domácom prostredí na majstrovstvách Slovenska v snookeri, kde zvíťazil Sľuka pred Leitmanom a Jantoškom.

Šampionáty v klasických disciplínach

Kaniančania v tejto sezóne obhajovali sedem z celkových 12 medailí v hrách č. 8, 9, a 14/1, ktoré získali v predchádzajúcom roku. Tentoraz si nevybojovali ani jediný cenný kov, Šťastena im jednoducho nepriala. Najlepšie skončili na piatom mieste, čo sa v tomto športe počíta ako „zemiakové“ umiestnenie, keďže tretí i štvrtí získavajú bronz. Piatu priečku obsadili dovedna päť razy z možných šiestich – Havier trikrát a Čertík dva razy.

Slovenský pohár

V tejto súťaži sa hráčom BK Autodoprava Iliaš Kanianka darilo viac ako predchádzajúci rok, keď sa v ôsmich kolách dostali štyrikrát na stupne víťazov. Najúspešnejší bol opäť Čertík, ktorý si v poslednom kole vybojoval druhú priečku. Okrem toho raz skončil tretí, podobne ako Havier v dvoch kolách SP.

Reprezentácia

Do výberov slovenskej reprezentácie sa dostali dvaja kmeňový hráči Kanianky. Roman Čertík reprezentoval Slovensko na majstrovstvách Európy v Poľsku. Nedarilo sa mu podľa predstáv a na konto si pripísal iba tri prehry. Dve v hre č. 9 a jednu v tímovej súťaži v zápase Slovensko – Srbsko a Čierna Hora. V lepšej forme sa predstavil na európskom šampionáte juniorov a žiakov Tomáš Svítok, keď dosiahol zo Slovákov najlepšie umiestnenie – 9. miesto.

Kanianske biliardové dni

Na poslednom 10. kole Open turnaji kanianskeho pohára , ktorý bol dvojnásobne bodovaný, sa predstavilo 30 hráčov. Zvíťazil Eugen Sľuka pred Tomášom Svítkom, Petrom Leitmanom a Jozefom Jantoškom. V celkovom poradí napriek zaváhaniu v záverečnom dejstve jasne zvíťazil Čertík (1777 b) pred Leitmanom (1317 b), Jantoškom (1286 b) a Sľukom (1186 b). V kanianskom pohári neregistrovaných hráčov sa v poslednom kole najlepšie darilo Thoanovi zo Zvolena a Piknovi z Prievidze. V celkovom poradí sa z prvenstva tešil Kružík zo Zvolena (816 b), druhý skončil Miroslav Mokrý z Prievidze (802 b) a tretí Veis zo Sebechlieb (732 b).

V záverečnom kole snookerovej ligy zasa zvíťazil Čertík pred Thoanom, Svítkom a Mokrým. V konečnom poradí zvíťazil Jantoška (916 b) pred Mokrým (783,5 b) a Čertíkom (750,5 b). Branislav BUCÁK

Text k foto: V tejto sezóne boli výkony kanianskej prvoligovej rezervy v zostave Peter Leitman, Jozef Jantoška a Tomáš Svítok (na snímke zľava) príjemným prekvapením. Snímka: buc

10. Za päť rokov chce mať päť reštaurácií
  1. Viete, ako vzniká kvalitná šálka espressa?
  2. Turistický sprievodca: Cestujeme na obľúbenú Malorku
  3. Slovenskí študenti rozumejú financiám čoraz lepšie
  4. Rozdávajú sa dotácie na tepelné čerpadlá. Využite to, kým sa dá
  5. Neriskujte zahraničie. Spoznajte neobjavené krásy Slovenska
  6. Keď sa inšpiráciou stane samotné víno
  7. Nezávislý test autokamer TESTADO dal vysoké hodnocení 9.1! Komu?
  10. Magazín denníka SME: Leto v Čechách a na Morave 9 424

Hasiči na celom Slovensku mali plné ruky práce, odstraňovali následky búrok a silného vetru.

Novinár Pavol Čertík: Z ľudí sa za roky vytratila človečina

Na miestach, kde sa deje niečo zaujímavé, je veľká pravdepodobnosť, že tam bude Pavol Čertík s kamerou. Regionálny novinár prináša už viac ako dvadsať rokov informácie z hornej Nitry vo večernom televíznom spravodajstve. Ako sa jeho práca a ľudia za roky zmenili nám priblížil v rozhovore.

Jedna z prvých reportáži počas koronavírusu.

Letná súťaž s Hornonitrianskym múzeom v Prievidzi sa začína

Pradávne dejiny modrej planéty sú zapísané v horninách a skamenelinách organizmov. Tie vytvárajú geologický archív Zeme, ktorý rozpráva o udalostiach odohrávajúcich sa pred miliardami rokov, ale i o tých, ktoré sa odohrali celkom nedávno. Vydajte sa s nami na cestu do praveku Zeme – do gigantickej éry prekambria.

Stromatolity tvorené sinicami z dnešného pobrežia Austrálie. (ilustracne foto Shutterstock.com)

Mužský hokej v Prievidzi končí

Vedenie klubu kritizuje nový dotačný systém mesta, podľa ktorého sa majú športovci spolupodieľať na prenájme športovísk.