Streda, 18. september, 2019 | Meniny má Eugénia

Prievidžan rodákom nedoprial

Začiatkom minulého týždňa sa v prievidzskej športo

V Prievidzi sa predstavili víťazi ôsmich krajov – Gymnázium V.B. Nedožerského Prievidza, Gymnázium Hubeného Bratislava, Športové gymnázium Žilina, Gymnázium A. Vrábla Levice, a študenti gymnázií z Michaloviec, Piešťan, Lučenca a Popradu.

Prievidzskí mladíci, v zostave Tomáš Homola, Milan Špiner, Michal Choleva, Vladimír Paraík, Peter Majerík, Róbert Poliak, Miroslav Vansa, Branislav Jašš, Peter Urban, Michal Minich, Roman Vido a Marek Poliak, patrili k veľkým favoritom, na čo ich oprávňovalo, nielen domáce prostredie, ale aj jeden z najskúsenejších kádrov. Veď viacerí hráči mali skúsenosti z najvyššej slovenskej súťaže mužov. Domáci basketbalisti sa mohli opierať najmä na dvojzáprah podkošových hráčov Paraík-Majerík. V základnej skupine A bol ich cieľ jednoznačný, postúpiť do finálovej štvorky. Napriek prehre so Žilinou ho splnili a mohli sa tešiť na boje o medaily.

Výsledky skupiny A: Prievidza – Žilina 51:58, Prievidza – Piešťany 71:23, Prievidza – Porad 71:39, Piešťany – Poprad 28:41, Žilina – Porad 50:37, Piešťany – Žilina 25:77. Poradie: 1. Žilina, 2. Prievidza, 3. Poprad, 4. Piešťany.

Zo základnej skupiny B si postup do finálovej pomerne jednoznačne vybojovali Bratislava a Levice. Pre Michalovce a Lučenec zostali iba boje o konečné umiestnenie.

Výsledky skupiny B: Michalovce – Bratislava 47:59, Michalovce – Lučenec 62:49, Michalovce – Levice 49:67, Bratislava – Lučenec 87:43, Bratislava – Levice 84:76, Lučenec – Levice 43:57. Poradie: 1. Bratislava, 2. Levice, 3. Michalovce, 4. Lučenec.

Finálová skupina, do ktorej si družstvá preniesli výsledky vzájomných zápasov, priniesla dramatické boje. Prievidžania najskôr porazili Bratislavčanov, no potom po vyrovnanom priebehu stretnutia podľahli Leviciam. O ich konečnom umiestnení tak mal rozhodnúť posledný zápas majstrovstiev Slovenska Žilina – Bratislava. V prípade úspechu tímu spod Dubňa by skončili Prievidžania na druhej priečke. Ak by vyhrala Bratislava, skončili by bez medailí na štvrtom mieste. O víťazovi spomínaného súboja rozhodlo až predĺženie. Po koši Prievidžana Gabriela Szalaya v službách Bratislavy tri sekundy pred koncom nadstaveného času vyhrali hráči z hlavného mesta o jediný bod 59:58. Bývalý prievidzský hráč tak rozhodol o tom, že Prievidžania zostali bez medailí...

Finálová skupina: Žilina – Levice 63:53, Prievidza - Bratislava 69:59, Prievidza – Levice 61:68, Žilina –Bratislava 58:59 pp. O 5. miesto: Poprad – Michalovce 39:55, o 7. miesto: Piešťany – Lučenec 60:46.

Konečné poradie stredoškolských majstrovstiev SR v basketbale chlapcov: 1. Bratislava, 2. 2. Žilina, 3. Levice, 4. Prievidza, 5. Michalovce, 6. Poprad, 7. Piešťany, 8. Lučenec.

Do ALL STARS šampionátu boli zvolení: Szalay (BA), Paraík (PD), Števula (BA), Kuča (LE), Filo (ZA). V hlasovaní trénerov za najlepšieho hráča vyhlásili Kuču z Levíc. Tento basketbalista bol aj najlepším strelcom majstrovstiev Slovenska (61 b) a najúspešnejším strelcom trestných hodov (86,6%). Branislav BUCÁK

Text k foto: Prievidžania v dôležitom zápase podľahli Leviciam a skončili na nepopulárnom štvrtom mieste. Snímka: buc

1. SEAT vyriešil problém s bezpečnosťou bezkľúčového prístupu
  2. Zázemie vo finančnom sektore je dôležité. Aj pre bývalého vojaka
  3. Známe i menej známe tváre nechcú inú zdravotnú poisťovňu
  4. Bývate často chorý? Odmerajte si vlhkosť vzduchu
  5. Revolučný Volkswagen ID.3 naživo z Frankfurtu!
  6. Nepremeškajte túto šancu. Jedinečná konferencia sa blíži
  7. Vyberte si dovolenku na Silvestra už teraz
  8. Afrika, Ázia a Karibik: Exotické plavby s letenkou a sprievodcom
  9. Kupujete si SUV do mesta? Oplatí sa benzín, diesel alebo hybrid?
  10. V prvom roku fixný výnos až 8,5 % ročne
  1. Špičkový slovenský pretekár Maťo Homola je ambasádorom OMV
  2. Špičkový slovenský pretekár Maťo Homola je ambasádorom OMV
  5. Ochrana klímy spojí slovenské mestá a obce
  6. Revolučný Volkswagen ID.3 naživo z Frankfurtu!

Hlavné správy z SME | MY Prievidza - aktuálne správy

Rýchlu lekársku pomoc v Bojnickej nemocnici bude prevádzkovať súkromná spoločnosť

Bojnická nemocnica nebola úspešná v žiadosti o prevádzkovanie ambulancie rýchlej lekárskej pomoci ani rýchlej zdravotnej pomoci kategórie.